עוד ועוד הפקות קולנוע יקרות ומרובות משתתפים חוזרות לעבוד בשבועות האחרונים, וזאת אחרי שמרביתן נעצרו בבת אחת בחודשי החורף בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. ואחד מאותם סרטים שהוקפאו ואז, אה… הופשרו הוא הסרט הבא בסדרת "משימה בלתי אפשרית", בכיכובו ובהפקתו של טום קרוז. צוות ההפקה של "משימה בלתי אפשרית 7" כבר היה עמוק בצילומים בצפון איטליה בחודש פברואר כשהנגיף התפרץ במדינה באופן שסיכן את המשך עבודתם וגרם להם לקפל את הציוד ולחזור לארצות הברית. הצילומים החלו מחדש בחודש שעבר, הפעם באנגליה, ומשם המשיך בהפקת הסרט לצילומים ברחבי אירופה. כעת, בעודם מצלמים סצנות אקשן מסחררות באזור מרה ורומסדל בנורווגיה, צוות "משימה בלתי אפשרית" מצא פתרון יצירתי ויקר לחשש מפני הידבקות, הדבקה וכניסה אפשרית לבידוד: הם העתיקו את מגוריהם לספינה.

על פי דיווחים במספר אתרי בידור ורכילות באירופה, טום קרוז שכר את ה"פריטיוף ננסן", ספינת תיירים רחבת ידיים ששייכת לחברת התיירות הסקנדינבית הורטיגרוטן, והיא תהפוך לביתם הזמני של קרוב ל-200 צלמים, מפיקים, אנשי צוות טכני ושחקנים ממדינות שונות באירופה שמשתתפים בהפקת הסרט. חברת ההפקה של "משימה בלתי אפשרית" סירבה לאשר את מקום עגינתה המדויק של האוניה, אולם אתר חדשות נורווגי זיהה אותה עוגנת לחופי העיר הלסילט שבמזרח המדינה.

ה"פריטיוף ננסן" היא הספינה החדשה ביותר מבית הורטיגרוטן, וערכה את הפלגת הבכורה שלה מוקדם יותר השנה. היא מתהדרת במספר מסעדות, חדר כושר, מתחם ספא ואפילו מוזיאון מדעי קטן, שאמור להפוך את ההפלגה בה גם לחוויה לימודית. מחיר הלנת צוות הצילום על הספינה עומד על סכום משוער של 665,000 דולרים (שהם יותר מ-2.2 מיליון שקלים) לשבועיים הדרושים - סכום שעל פי הדיווחים בחו"ל ישולם על ידי קרוז עצמו, שחושש מפני התפרצות של הנגיף בקרב הצוות ומדחייה נוספת של הצילומים. ולא, העובדה ששחקן בשם טום קרוז לן על ספינת קרוזים לא עברה מעלינו.

למעשה, זה אפילו לא כלי התחבורה הלא שגרתי הראשון שקרוז מנצל לאורך הצילומים האלה. במהלך הצילומים באנגליה, קרוז נצפה מוטס במסוק מסט הצילומים אל ליבו של מגרש גולף הממוקם במועדון קאנטרי קלאב יוקרתי. הסיבה אז הייתה הרבה פחות קולגיאלית, וקרוז הגיע למקום כדי לאכול ארוחת צהריים בלבד.

בדיווחים נוספים מהסט נטען כי עובדי ההפקה מעט ממורמרים על החלטתו של קרוז. הסיבה: הפקת "משימה בלתי אפשרית" נעזרת בחברות הפקה מקומיות ועובדים שהגיעו מרחבי אירופה. כיוון שלא כל העובדים נמצאים במעמד חוקי דומה, חלקם עשויים להיות מגורשים מנורווגיה או אפילו להיאסר בה אם יתגלה שעבדו ושהו בה שלא כחוק, והלנתם בספינה עשויה למשוך אליהם את תשומת הלב של ממוני ההגירה במדינה.