חדשות מרגשות לחובבי הקולנוע: "משולש העצבות" ("Triangle of Sadness"), סרטו החדש של הבמאי השוודי רובן אוסטלנד, יפתח את פסטיבל הקולנוע בירושלים לשנת 2022 - ויוקרן ב-21 ביולי בהקרנת בכורה חגיגית שתיערך כמדי שנה בבריכת הסולטן. סרטו של אוסטלנד, שביים בעבר את הסרטים המוערכים "כוח עליון" ו"הריבוע", יופץ בהמשך השנה בארץ ע"י בתי קולנוע לב.

בחודש שעבר קטף "משולש העצבות" את פרס דקל הזהב, התואר הנחשב ביותר שמחולק במהלך פסטיבל קאן. סרטו של אוסטלנד, שהוא גם הראשון שלו שדובר אנגלית, מוגדר כסאטירה מושחזת על האלפיון העליון, על משפיענים ומשפיעניות ועל פערי מעמדות. במרכז העלילה ניצבים דוגמנית מצליחה ודוגמן מצליח קצת פחות שמנהלים קשר הנע בין הרומנטי לאינטרסנטי, והשניים יוצאים לשיט על ספינת תענוגות שרוב התיירים בה הם מיליונרים ואוליגרכים המתייחסים בפטרונות לעובדים שעל הסיפון.

עם הזכייה בדקל הזהב, חמש שנים לאחר שקטף את אותו הפרס על סרטו "הריבוע", אוסטלנד הצטרף לרשימה מצומצמת של במאים שזכו בתואר יותר מפעם אחת - מועדון הכולל את האגדות הקולנועיות פרנסיס פורד קופולה, מיכאל הנקה, האחים דארדן ואמיר קוסטוריצה. בין כוכבי הסרט, שהוא קו-פרודוקציה שוודית, צרפתית, בריטית, גרמנית, טורקית ואמריקאית, נמצא גם השחקן האמריקאי וודי הרלסון.

לאחר אירוע הפתיחה בבריכת הסולטן, שייערך תחת כיפת השמיים בהשתתפות כ-5,000 צופים ואורחים, המהדורה ה-39 של פסטיבל ירושלים צפויה לצאת לדרך ולהימשך עד ה-31 ביולי. הקטלוג המלא של סרטי הפסטיבל, ישראליים ובינלאומיים, יתפרסם בהמשך.