למרות רזומה קולנועי מרשים, שכלל תפקידים בסרטים כמו "המומיה", "הג'ונגל מת מצחוק" ו"התרסקות", הקריירה של ברנדן פרייזר ידעה ימים טובים ומדוברים ביותר, ובשנים האחרונות הוא הופיע בעיקר בתפקידים קטנים בטלוויזיה. אבל פרייזר רק בן 52, וזה ממש לא מאוחר עבורו להמציא את עצמו מחדש. ולצד תפקיד עתידי בסרטו החדש של סטיבן סודרברג, פרייזר צפוי לקחת חלק במה שנשמע כמו אחד הפרויקטים הקולנועיים הכי לא-שגרתיים של השנים הקרובות.

פרייזר, כך פורסם אמש, צפוי להוביל את סרטו החדש של הבמאי דארן אקונופסקי - מי שעומד מאחורי סרטים כמו "רקוויאם לחלום", "ברבור שחור" ו"אמא!". ואם הקרדיטים הקודמים של ארונופסקי גרמו לכם לחשוב שמדובר בבמאי שאוהב את הסיפורים שלו חריגים ככל האפשר, זה רק בגלל שעוד לא שמעתם על הסרט הבא שלו: "הלוויתן" (The Whale), המבוסס על מחזה מוערך משנת 2012 בעל אותו השם.

לפי תיאור העלילה של המחזה, ובהנחה שהגרסה הקולנועית תתבסס באופן אמין על המקור, התפקיד החדש של פרייזר צפוי להיות שונה לחלוטין ממה שהתרגלנו לראות אצלו - ואם הכל יתקדם נכון, אולי גם יסדר לו איזה פרס או שניים. פרייזר, כך מתברר, אמור לגלם "גבר מתבודד במשקל של 270 ק"ג שמסתתר בדירה שלו ואוכל עצמו למוות". הסרט צפוי לעקוב אחר ניסיונותיו של הגבר להתאחד עם בתו המנוכרת, בעודו מגלה כי מדובר בנערה מרירה שממש לא מעוניינת בו. 

"הסיפור הזה מאוד אישי ואני אסיר תודה על ההזדמנות להציג אותו בפני קהל רחב יותר", הסביר סמואל ד. האנטר, כותב המחזה המקורי של "הלוויתן" ומי שיעבד אותו לצד ארונופסקי גם למסך הגדול, "אני מעריץ של דארן מאז שצפיתי ב'רקוויאם לחלום' בתור תלמיד בקולג' שכתב את המחזות הראשונים שלו, ואני אסיר תודה על זה שהוא מביא הכישרון והחזון שלו למסך".