אנחנו מאוד מחבבים את טום הולנד, שלא תבינו אותנו לא נכון, אבל אם יש כוכב במעמדו שאפשר לומר שמזלו לא שפר עליו - זה הוא. הולנד הוא אמנם שחקן עסוק ולרוב מוערך, אבל בשנים האחרונות שמו נקשר לכמה פרויקטים שכשלו כל כך, שהם כבר נחשבים למקוללים. בין אם מדברים על סרטו העתידי "אנצ'רטד", שהפקתו נתקלת בקשיים על גבי קשיים כבר לא פחות מ-12 שנה, ובין אם עסקינן בסרטו החדש "Cherry", שהפוסטר שלו הכיל טעות מביכה למדי (וכעת גם נקטל בביקורות) - נראה כי הולנד ("ספיידרמן", "הנוקמים") לא מצליח להשתחרר מהנאחס שרובץ עליו.

הדוגמאות האלה אינן היחידות. הסרט "כאוס מהלך", בו מככב הולנד לצד דייזי רידלי ("מלחמת הכוכבים") נחשב באופן אירוני לכאוס מהלך בפני עצמו ולאחד הפרויקטים המקוללים הנוספים של השחקן. הסרט, שמבוסס על ספרי המדע הבדיוני של פטריק נס, מתרחש בעולם עתידני אפוקליפטי שבו וירוס קטלני מצד אחד העלים את כל הנשים בעולם, ומצד שני העניק לגברים את היכולת לקרוא מחשבות של אנשים אחרים ושל חיות. גיבור הסרט, טוד (הולנד), מגלה יום אחד בחורה בשם ויולה (רידלי) שמאתגרת את התפיסה שלו לגבי העולם שבו הוא חי, והשניים יוצאים למסע שחושף לא מעט סודות ודמויות מסתוריות.

צילומיו של הסרט המדובר החלו אי אז ב-2017 ומאז הוא התגלגל מתסבוכת אחת לאחרת: באביב 2018 נודע כי צפויים להיערך לו צילומי השלמה אינטנסיביים שיובילו לדחייה בתאריך היציאה שלו. אלא שבשלב הזה, הן רידלי והן הולנד היו עסוקים כל אחד בפרויקטים האחרים שלו, ואותם צילומי השלמה ככל הנראה נדחו ונדחו. רק במאי 2019 דווח כי הבמאי פדה אלוורז ("לא לנשום") יופקד על הצילומים, למרות שהבמאי המקורי של הסרט, דאג לימן ("זהות כפולה", "מר וגברת סמית'") עדיין נשאר בתמונה. במילים אחרות, מדובר בהשקעה כלכלית חריגה של כ-15 מיליון דולר, בנוסף לתקציב המקורי של הסרט שעמד על 100 מיליון דולר לכשעצמו.

אחרי העיכובים האינסופיים, הסרט סוף סוף יצא בסוף השבוע האחרון, אבל נראה כי אפילו העלייה המיוחלת למסך לא הצליחה להביא אותו לגאולה מהתדמית המפוקפקת - ואחרי ש"Cherry", איך לומר, לא זכה לתשבחות, גם "כאוס מהלך" קיבל ביקורות שליליות במיוחד. באתר המבקרים Rotten Tomatoes, הסרט זכה לציון המביך של 24% בלבד, כשהמבקרים הקפידו להשמיץ אותו בתגובותיהם: אחד כתב, "זה הכל מתחבר ביחד לרעש שהכי טוב פשוט לכבות". אחרת קבעה, "קשה לדמיין סרט מדע בדיוני נשכח יותר מ'כאוס מהלך'". מבקרת נוספת הביעה את דעתה: "בעולם אחר יש לסרט הזה פוטנציאל, איפה שמוזר מספיק בשביל שהוא יהיה מרתק. אחרת, הוא פשוט משעמם". 

גם מחוץ לRotten Tomatoes המבקרים לא חיבבו את "כאוס מהלך", בלשון המעטה. במגזין וולצ'ר נכתב כי "הנחת היחסות שלו מעניינת על הנייר, אבל כשהוא הועבר למסך - הוא מכיל כל מיני בעיות. התוצאה הסופית היא לא לכאן ולא לכאן, וזה בלגן מטלטל. אתה ממשיך לחכות שההקדמה המטופשת הזו תהיה משתלמת, אבל זה לא קורה: יש כאן כל כך הרבה פוטנציאל, אבל התוצאה היא סרט שנראה נחוש לברוח מעצמו". במגזין הרולינג סטונס ניתנה הכותרת החריפה "רוצים לשמוע את טום הולנד חושב? תחשבו שוב", ונכתב כי "הניסיון להפוך את סדרת ספרי המדע הבדיוני של פטריק נס לזיכיון קולנועי נופל על הפרצוף". במגזין ההינדו, הוכרז הסרט כ"הזדמנות מפוספסת", ובמגזין Thrillist נכתב כי הסרט "לוקח סיפור מדע בדיוני מופרע ולא עושה איתו שום דבר". לדברי המבקר, "כל הסימנים הצביעו על כך שהסרט הזה יהיה בלגן גדול. לבסוף, הוא פשוט ממש משעמם. הוא לוקח את הרעיון המוזר הזה ועושה איתו מעט מאוד".