החיקוי של רובין וויליאמס חרך את הרשת - אך מתברר שלא כולם מרוצים ממנו. ביום שלישי האחרון העלה השחקן המתחיל ג'יימי קוסטה מערכון קצר שבו הוא מחקה את הקומיקאי המנוח רובין וויליאמס. הסרטון, שהפך לוויראלי, מציג טסט קצר לסרט על חייו. הסצנה עוקבת אחר וויליאמס כאשר מודיעים לו על לכתו של חברו הטוב ג'ון בלושי.

הסרטון, שמבוסס על הביוגרפיה "רובין" מאת דייב איצקוף ומזכיר את וויליאמס באופן מדהים, הפך מהר מאוד לוויראלי, וצבר אינספור שיתופים, צפיות ותגובות. "ג'יימי קוסטה לא חיקה את רובין וויליאמס, הוא תיעל את הנפש שלו. מעולם לא קיבלתי עור ברווז כזה מלצפות במשהו בעבר. אנחנו צריכים את זה בחיים שלנו", כתב גולש אחד. "אני לא יודע אם זה אמיתי או לא... הטסט של ג'יימי קוסטה בתור רובין וויליאמס לסרט ביוגרפיה פוטנציאלי. אם זה נכון, זה בטוח יוביל לאוסקר ואני לא יכול לחכות לצפות בזה", הוסיף גולש נוסף. "אני לא מרבה לקבל צמרמורת ממשהו מופלא באמת, אבל זה חומר די קסום - אפילו כשהוא אומר 'לא' בעצב, הדמיון מדהים. אם אכן עושים סרט ביוגרפי עם ג'יימי קוסטה כרובין וויליאמס, תביאו תסריטאי ובמאי טובים כדי לעשות עמו צדק?", כתב גולש אחר, והוסיף אמוג'י שמחזיק אצבעות. השיתוף שלו בטוויטר הביא לאלפי לייקים ושיתופים מחדש.

גם התגובות האלו, וגם רבות מהתגובות הנוספות שקיבל הקטע, מפצירות במפיקים ההוליוודיים להרים את הכפפה, להפיק סרט על חייו של וויליאמס וללהק את קוסטה לתפקיד הראשי. אגב, זו לא הפעם הראשונה בה קוסטה מחקה את וויליאמס: הוא כבר היה ויראלי באינטרנט לא מעט פעמים בעבר עם החיקוי הזה, ואף הופיע עמו בתכנית "גוט טאלנט" האמריקאית. ולמרות שלל התגובות המחמיאות והמפרגנות, יש אחת שלא הייתה מרוצה מהקטע: בתו של השחקן המנוח.

זלדה וויליאמס בת ה-32 הביעה את אי שביעות רצונה מהמערכון הויראלי. באופן כללי, היא טוענת שנמאס לה מכך ששולחים לה סרטונים של אנשים שמחקים את אביה. "חבר'ה, אני אומרת את זה רק בגלל שאני לא חושבת שזה יפסיק עד שאני לא אכיר בזה. בבקשה, תפסיקו לשלוח לי את ה'טסט'. ראיתי את זה", שיתפה הבת בחשבון הטוויטר שלה.

"ג'יימי סופר מוכשר, זה לא נגדו. אבל כולכם שולחים לי חיקויים של אבי המנוח באחד הימים הכי עצובים שלו. זה מוזר", הוסיפה הבת. כשעוקבת אחת הגיבה לה כי זה לא נעשה מאכזריות או מגסות רוח, אלא מתוך אהבה גדולה של הרבה אנשים לאביה, ענתה וויליאמס: "לא אמרתי שום דבר על אכזריות או על גסות רוח. הסרטון גרם לי להרגיש לא בנוח אז ביקשתי בנימוס מאנשים שיפסיקו לשלוח לי אותו שוב ושוב. האהבה שלך לאבא שלי לא אומרת שאני צריכה להיות מופגזת בשקט, וזה שיש עלייך זרקור יכול להיות די מתיש".

וויליאמס מת בשנת 2014 כתוצאה מהתאבדות. שנתיים לפני מותו הוא התבשר כי הוא סובל מפרקינסון, ולאחר מכן נחשף כי הייתה לו מחלה אחרת - והטיפול שקיבל לא התאים לה. למעשה, וויליאמס סבל מסוג מסוים של דמנציה הגורמת לירידה בהתפתחות היכולות המנטליות. משפחתו גילתה את האבחנה השגויה רק לאחר מותו.