לאחר הצלחה מסחררת בברודוויי, המחזמר "הנשף" עובד לקומדיה מוזיקלית באותו שם שתגיע לנטפליקס ב-11 בדצמבר. את הסרט ביים ריאן מרפי ("גלי", "אימה אמריקאית"), וכיאה ליצירה של הבמאי הנחשב - הסרט כמובן מתהדר בקאסט מרשים במיוחד שכולל את כוכבות העל מריל סטריפ וניקול קידמן, יחד עם השחקן ומנחה הלייט-נייט ג'יימס קורדן. על פניו, אין סיבה שהפקה כזו מפוארת ועתירת תקציב לא תזכה לשבחים מכל עבר, אבל בינתיים, מבקרי הקולנוע נשארו עם טעם רע בפה לאחר הצפייה: לטענתם, הופעתו של קורדן בסרט היא "מגעילה ופוגענית".

"הנשף" מספר את סיפורם של די די אלן (סטריפ), שחקנית זוכת פרסי טוני, שמככבת יחד עם בארי גליקמן (קורדן) במחזמר על הגברת הראשונה אלינור רוזוולט - פרויקט שנוחל כישלון חרוץ. השניים חוטפים על ימין ועל שמאל וסופגים את הביקורת הקשה ביותר עבור שחקנים, כאשר אנשים טוענים שהקריירה שלהם נגמרה. השניים מנסים להשתקם מהמשבר המקצועי ומחליטים להקדיש את חייהם למטרות צדקה, ויחד עם נערת המקהלה מברודוויי (קידמן) והשחקן הבינוני טרנט אוליבר (אנדרו רנלס, "בנות") הם נחלצים לעזרתה של מתבגרת לסבית שנאסר עליה להגיע לנשף סיום התיכון עם זוגתה. יחד, רביעיית הכוכבים מגיעה לעיירה קטנה באינדיאנה כדי למחות על העוול שנגרם לנערה הצעירה.

קורדן, סטרייט בחיים האמיתיים, מגלם בסרט את דמותו של בארי גליקמן, גבר הומו. גברים סטרייטים שמגלמים דמויות מהקהילה הגאה (ולהפך) הם תופעה די רווחת בתעשייה, ובדרך כלל זה עובר חלק. אבל קורדן, כך נראה, לא עשה עבודה רגישה במיוחד, והצליח להכעיס כמה מאלה שכבר צפו בסרט טרם יציאתו. ואם זה נשמע לכם מוכר, זה בגלל שכבר בתחילת השנה קורדן חטף לא מעט על הופעתו בסרט אחר: "קאטס", האסון הקולנועי שזיכה את קורדן בפרס שחקן המשנה הגרוע ביותר של השנה. קורדן, אגב, נשאל בעת יציאת הסרט האם טרח לצפות בזוועתון הפרוותי, אך השיב בשלילה והודה כי הוא שמע שמדובר בסרט "נורא". כעת, השחקן שוב נמצא תחת מתקפה, כאשר המבקרים חורצים שהופעתו בסרט איננה מכבדת. 

אריק אנדרסון, עיתונאי במגזין AwardsWatch אמנם קבע שהסרט "מדהים ותוסס", אך היה לו סייג אחד - קורדן. לפי אנדרסון, "ההופעה שלו מגעילה ופוגענית. זה ה'גייפייס' (על משקל בלאקפייס, שמשמעותו אדם לבן שצובע את פניו בשחור, שג"מ) הכי גרוע מזה הרבה, הרבה זמן. זה נורא ואיום". זאק שרף, עיתונאי במגזין IndieWire, הביע גם הוא את דעתו: "'הנשף' צועק שהוא סובלני אבל ג'יימס קורדן נופל לסטריאוטיפים על הומואים בכל הזדמנות". עיתונאי נחשב במגזין ואניטי פייר, ריצ'רד לאוסון, כתב מאמר על הופעתו ה"מעליבה" של קורדן, בו טען כי השחקן "כל כך גרוע" בסרט, עד כדי כך ש"אף שחקן סטרייט לא יוכל לגלם גבר גיי עד שהחטא הזה יכופר כראוי". בהמשך, הוסיף לאוסון כי דמותו של קורדן היא "קריקטורה חסרת השראה".