חלפו כמעט חודשיים מאז הבשורה על כך שסטפני מאייר תפרסם ספר חדש בסדרת "דמדומים", ובאמת שהגיע הזמן לקצת יותר פרטים על הספר המסקרן "שמש חצות", שבשונה מרוב גיבוריו יראה אור בחודש אוגוסט, כ-12 שנים אחרי פרסומו של "שחר מפציע", הספר האחרון בסדרת הספרים המקורית. "שמש חצות" יספר מחדש את עלילת "דמדומים", הספר הראשון ביקום הספרותי של מאייר, אך זו תסופר הפעם מנקודת מבטו של הערפד אדוארד קאלן. זאת בשונה משלישיית הספרים המקורית, שסופרה כולה מנקודת מבטה של המתבגרת האנושית (ובהמשך גם ערפדית, סליחה על הספוילר) בלה סוואן.

בראיון חדש שערכה עם חברת התוכן וההפקה Picture Start, סיפרה מאייר ש"שמש חצות" יספק לה הזדמנות גם לפתור חור עלילתי ב"דמדומים". מאייר לא הסכימה לגלות מהו אותו פגע עלילתי, אבל אמרה על כתיבת הספר החדש: "ניתנה לי ההזדמנות לחזור שוב לסיפור, ולכתוב חתיכה חסרה מהאחו, שתמיד הטריפה אותי". האחו הנ"ל הוא אחד האתרים החביבים על אדוארד, והוא בעל חשיבות רבה בספרים, וברביעיית הסרטים המצליחים שנעשו לפיהם, בכיכובם של קריסטן סטיוארט ורוברט פטינסון כבלה ואדוארד.

האחו הוא קרחת יער פסטורלית ומלבלבת, שריחוקה מעיירת מגוריהם של אדוארד ובלה הופך אותה למקום התבודדות אידאלי. זה המקום בו אדוארד מבין לראשונה שהוא נמשך לבלה - ולא רק כפי שצייד נמשך אחרי טרפו - והמקום בו השניים נפגשים בסתר לפני שמערכת היחסים ביניהם נחשפת. מאייר סיפרה בראיון כי הבחינה בעצמה בטעות כבר כשכתבה לראשונה את הספר. "פשוט ציפיתי שהעורכת שלי תגיד בשלב כלשהו 'מה קרה פה? למה שלא תשלימי את זה? למה זה לא כאן?' ואז אף אחד לא אמר, וחשבתי 'אוקיי, כנראה שזה לא חשוב'". מאייר סיפרה בעבר גם שאותה עורכת היא זו שאחראית לסופו של הספר הראשון, שמסתיים בחוסר ודאות לגבי עתידם של בלה ואדוארד, אחרי שהגיבורה מבקשת מבן זוגה שיהפוך אותה לערפדית.

מאייר כתבה על כך באתר הרשמי שלה: "אני מתנצלת… להגנתי אני רק יכולה לומר שלפעמים כותבת מפסידה בקרבות קטנים פה ושם מול העורכת שלה, וזה לא היה לגמרי הרעיון שלי להשאיר את הסוף מעורפל כל כך. אבל תנו לי להבטיח לכם שרק השפתיים של אדוארד נגעו בגרון של בלה ברגע המסוים הזה. בתחילת הספר השני, בלה עדיין אנושית מאוד, ואדוארד עדיין נחוש בדעתו להשאיר אותה ככה".

בראיון החדש, מאייר סיפרה גם שקיבלה את ההשראה לכתיבת "שמש חצות" כשהבינה שנקודת המבט של אדוארד, המבוגר בהרבה מבלה ובעל ניסיון ארוך שנים בהתמודדות עם העולם העל-טבעי של "דמדומים", שכולל גם אנשי זאב ושבטי ערפדים בעלי כוחות קסם. זו לא תהיה הפעם הראשונה שמאייר חוזרת להרחיב ולתקן את ספריה. מעט לפני צאתו של "שחר מפציע" היא פרסמה נובלה מלווה לספרים, בה גוללה את קורות חייה של הערפדית ברי טאנר (שמוזכרת לראשונה ב"ליקוי חמה", הספר השלישי בסדרה), וב-2015 פרסמה את "חיים ומוות" - גרסה בעלת היפוך מגדרי לדמויות בספרים. את מקומם של בלה סוואן ואדוארד קאלן החליפו ב"חיים ומוות, הגיבור בּוֹ סוואן, ומושא אהבתו, הערפדית אדית' קאלן.