עוד לפני ההקרנה של "בנדטה", סרטו החדש של הבמאי ההולנדי פול ורהובן, בפסטיבל קאן ביום שישי האחרון, הסרט הפך לאחד המדוברים והמצופים בפסטיבל. הסיבה לכך היא הנושא שלו: הוא מבוסס על סיפור אמיתי של רומן בין שתי נזירות במאה ה-17. לזה אפשר גם להוסיף את הרזומה של הבמאי - ורהובן הוא מי שביים את "אינסטינקט בסיסי", "נערות שעשועים", "גברים בחלל" וסרטים נוספים, שרובם נעים בין הצלחה מסחררת לבין האשמה של הבמאי בטעם רע.

ההקרנה של "בנדטה" בפסטיבל קאן הסתיימה בצורה חיובית ביותר - עם תשואות מהקהל שקם על רגליו ומחא כפיים במשך חמש דקות, אבל גם עורר מחלוקות בגלל סצנות הסקס הסוערות בו. הסרט כבר זכה להשוואות לסרט "כחול הוא הצבע החם ביותר", שגם שם סצנות סקס בין נשים לסביות צולמו מנקודת מבט של במאי גברי וזכו לביקורות מעורבות, בעיקר לאחר שהשחקניות הראשיות בסרט ואנשי הצוות האשימו את הבמאי עבד-אללטיף קשיש בהתנהלות איומה על הסט. אנשי הצוות אמרו שזה הפך לפורנו, ליה סיידו אמרה ש"הרגישה כמו זונה" ושהיא ואדל אקסרכופולוס ששיחקה לצדה סבלו בצילומים.

אחד הרגעים המדוברים ביותר ב"בנדטה", למשל, כולל פסלון עץ של מריה הקדושה, ששתי הנזירות משתמשות בו כאביזר מין. בכל זאת, במאה ה-17 לא היו ויברטורים, ונדרשה תושייה ויצירתיות. הסרט, כאמור, זכה לתשואות מהקהל בהקרנה וגם לביקורות חיוביות עד כה, אבל במסיבת עיתונאים ורהובן העביר ביקורת על התגובות ה"פוריטניות" שהוא קיבל, ממי שהזדעזעו מסצנות המין המפורשות וקראו לערבוב בין הסקס והסמלים הדתיים "חילול הקודש". 

מתוך "בנדטה" (צילום: Pathé Distribution)
"השחקניות היו מתאמות האינטימיות של עצמן". מתוך "בנדטה" | צילום: Pathé Distribution

"אני לא מבין איך אפשר לקרוא 'חילול הקודש' למשהו שקרה באמת", הוא אמר. "אי אפשר לשנות את ההיסטוריה, אי אפשר לשנות דברים שקרו, וביססתי את הסרט על דברים שקרו. אז אני חושבת שהמונח 'חילול הקודש' במקרה הזה הוא טיפשי". כשנשאל על שימוש בעירום ועל התנגדות לעירום בסרטים, ורהובן ענה: "אל תשכחו שבכלליות, אנשים, כשהם עושים סקס, הם מורידים את הבגדים שלהם. אז אני נדהם שאנשים לא רוצים להסתכל על המציאות של החיים. הפוריטניות הזאת שגויה בעיניי". 

בגלל ההשוואות המתבקשות ל"כחול הוא הצבע החם ביותר" והשערורייה מאחורי הקלעים, לא ממש הפתיע שוורהובן קיבל שאלות מעיתונאים שניסו לתהות לגבי ההתנהלות על הסט. אחת השאלות שקיבל במסיבת העיתונאים הייתה האם שקל לשכור לסרט מתאמת אינטימיות - תפקיד שהפך להיות פופולרי מאוד לאחרונה בהוליווד. "השחקניות היו מתאמות האינטימיות של עצמן, הרגשתי את זה". הוא ענה. "לפעמים זה הכרחי אבל כרגע אני לא חושב שצריך את זה בצרפת".