במציאות כמו זו של הוליווד, העובדה ששחקנית כמו מישל פייפר מצליחה להיות רלוונטית גם בגיל 62 היא הכל חוץ ממובנת מאליה. בעוד נשים אחרות שמגיעות לגילה של פייפר כבר מתקשות למצוא תפקידים בפרופיל גבוה, הקריירה שלה דווקא נמצאת (שוב) בשיאה, כשבין תפקיד אחד לאחר בסרטי מארוול המצליחים פייפר גם מספיקה לשריין לעצמה מועמדות אפשרית בטקס האוסקר הבא. ועדיין, למרות ההצלחה שנמשכת כבר יותר מ-40 שנה, גם היא זקוקה לפעמים להפסקה.

אחרי שבשנות השמונים והתשעים היא עבדה כמעט ללא הפסקה, עם תפקידים מצליחים בסרטים כמו "פני צלקת" ו"עידן התמימות" - בנוסף לשלוש מועמדויות לפרס האוסקר, על "יחסים מסוכנים", "נערי בייקר המופלאים" ו"שדה האהבה" - בשנת 2002 פייפר החליטה לקחת פסק זמן ממשחק, וחזרה למסך הגדול רק בשנת 2007, עם סרטים כמו "היירספריי" ו"אבק כוכבים". עשור נוסך חלף, ופייפר כבר הספיקה לצאת לפגרה נוספת, רק בשביל לחזור בשנת 2017 עם תפקידיה ב"איפה קיירה?" ו"אמא!". עכשיו, בראיון חדש למגזין Stellar האוסטרלי, פייפר מספרת על אותן החלטות לקחת פסק זמן, שנועדו בעיקר למען גידול ילדיה.

לאחר שהמראיין הודה בפני פייפר כי הוא שוחח עליה מוקדם יותר עם אמו, שהסבירה לו כי לתחושתה השחקנית עדיין נמצאת בפגרה אחת ארוכה ושאלה אותו "למה היא לא שיחקה במשהו כל כך הרבה זמן? לא ראיתי אותה שנים", השחקנית השיבה: "כשאני עבדתי, אני עבדתי המון. אז אני חושבת שאנשים התרגלו לראות אותי מופיעה המון על המסך. ואז לקחתי הפסקה ארוכה". בהמשך, פייפר הודתה כי עם חזרתה לעולם המשחק, היא החליטה לקחת "תפקידים קטנים יותר".

היום, כששני ילדיה כבר נמצאים בשנות העשרים המאוחרות לחייהם, חיי המשפחה כבר גוזלים הרבה פחות זמן מפייפר - והיא פנויה לממש אחת ולתמיד את הקאמבק שכל הזמן הבטיחה. לצד תפקידיה בסרטי "אנטמן" ו"הנוקמים", פייפר מובילה בימים אלה גם את "French Exit", סרטו החדש של הבמאי עזאזל ג'ייקובס המבוסס על ספר בעל אותו השם. בסרט, פייפר מגלמת אלמנה העוברת לפריז לצד בנה (לוקאס הדג'ס, "מנצ'סטר ליד הים") והחתול שלה, שמכיל את גלגול הנשמות של בעלה המנוח. פייפר כבר קטפה מועמדות על תפקידה בסרט בטקס גלובוס הזהב הקרוב, ועל אף העובדה שטקסי הפרסים לרוב נוהגים להתעלם מסרטים בעלי טון קומי יותר - חלק מההערכות כבר מדברות גם על מועמדות אפשרית בטקס האוסקר הקרוב. 

אבל עם כל הכבוד לתפקידים החדשים, דווקא דמות אחרת של פייפר זוכה לוויראליות בימים האחרונים. קטע בכיכובה של השחקנית מתוך "באטמן חוזר", הלהיט משנת 1992 בו גילמה את דמותה של קאטוומן, צף מחדש בימים האחרונים ומציג את פייפר בעודה עורפת את ראשן של בובות ראווה באמצעות הצלפה בשוט - פעולה שהיא ביצעה בהצלחה כבר על הניסיון הראשון. הסרטון, שמציג את צילומי אותה סצינה ואת ההשתאות של אנשי הצוות, צבר יותר מ-5 מיליון צפיות תוך יומיים, וחלקם אף הזכירו ציטוט של במאי הסרט, טים ברטון, שסיפר: "היא הייתה טובה יותר מאנשי הפעלולים שלה. היא הפכה את ההצלפה ליפהפייה, לסוג של אומנות".