השחקן ג'ייסון סקוט לי, המוכר בזכות תפקידיו בסרטים "דרקון: סיפורו של ברוס לי" ו"ספר הג'ונגל" משנות ה-90, חוזר בימים אלה למסך - הפעם בתור הנבל בורי חאן בגרסת הלייב אקשן החדשה של "מולאן" (שטרם עלתה בארץ). אלא שמתברר שלי כמעט ולא זכה בתפקיד הנחשב, וזאת בשל אודישן גרוע למדי.

בראיון חדש למגזין ההוליווד רפורטר לי סיפר כי תהליך הליהוק שלו לתפקיד היה ארוך מיוחד: "בהתחלה היה אודישן בסקייפ, ואני חושב שאודישנים בסקייפ הם גרועים במיוחד. זה היה נורא. יצאתי ממש גרוע, וזה מצחיק בגלל שהם אכן ויתרו עלי בסופו של דבר. דיסני מאוד קפדנים בנוגע לחומרים שלהם, הם לא נותנים לך לקרוא שום דבר. הם לא נותנים לך אפילו לראות תסריט, אז אתה סוג של עיוור מהלך. בכל מקרה עשיתי את האודישן בסקייפ, ולא שמעתי מהם כלום במשך כמעט שנה".

אחרי הנתק הממושך, כשהוא כבר לא מצפה בשום צורה לתפקיד, לי קיבל שיחת טלפון מפתיעה בה נמסר לו שהנסיבות השתנו, ושהעניינים לא הסתדרו עם השחקן האחר שלוהק לתפקיד, כך שהם שוקלים אותו שוב. לפיכך הם ביקשו ממנו לשלוח אודישן מצולם נוסף, ומספר ימים לאחר ששלח אותו קיבל תשובה שהם מעוניינים בו באופן רשמי. 

אלא שגם אז הסיפור לא היה סגור, שכן לי היה צריך לנסוע לניו זילנד כדי להיפגש עם הבמאית ניקי קארו ולעשות מולה אודישן נוסף פנים מול פנים. "אז אמרתי 'אוקיי', אבל אז הם אמרו שיש תנאי נוסף והוא שאם אתקבל לתפקיד איאלץ להישאר שם עד שההפקה תתחיל. חשבתי שזה בלתי אפשרי, כי הם נותנים לך התראה של כמה ימים ואז רוצים שפשוט תארוז את החפצים שלך ותבלה חצי שנה בניו זילנד. יש אנשים שיקפצו על זה, אבל יש לי משפחה וכאלה". 

למרות ההתלבטויות, לי הסכים להצעה ונסע להיבחן מול קארו, וכשזו העניקה לו את האישור הסופי, לי קיבל מספר ימים לחזור לביתו בהוואי ולסדר עניינים לפני שהוא נוסע בחזרה ומתמקם על הסט. לפי השחקן, הוא שמח על ההחלטה שקיבל, בעיקר משום מה שהסרט מסמל עבור שתי בנותיו והמורשת הסינית שלהן. התלאות של לי, אגב, עדיין לא הסתיימו - שכן הוא ככל הנראה נדבק בקורונה בזמן שנסע לפרמיירה של הסרט בלונדון, והוא כעת מחלים בביתו שבהוואי.