נראה שבשנים האחרונות, ובשנה האחרונה בפרט, הפוליטיקלי קורקט מצליח לעשות שינויים של ממש בתרבות הפופולרית. הטלוויזיה והקולנוע נראים אחרת לגמרי משנראו פעם, כאשר ייצוגים לשלל האוכלוסיות (נשים, אנשים שלא לבנים וכו') נעשים כעת עם מחשבה, ובצורה מכבדת והולמת הרבה יותר. אבל לא מדובר רק בשינוי באיך שיצירות מתהוות בימינו אנו: יצירות בנות שנים רבות נבחנות כעת בעיניים ביקורתיות, כאלה שלא מחמיצות פרט פוגעני, גזעני או סקסיסטי. לעיתים, המבט המחודש על יצירה מבהיר כי היא לא הזדקנה יפה. הבואש פפה לה פיו מ"לוני טונס" הפך לאחרונה למרכזו של דיון בוער ברשתות החברתיות, כאשר רבים קבעו כי הוא מנציח את תרבות האונס. במקרים מסוימים, הביקורת עשויה גם להביא להשלכות של ממש: כך קרה, למשל, במקרה של ד"ר סוס, שכמה מספריו הואשמו בגזענות ונגנזו לאחרונה.

התקינות הפוליטית - וההתנגדות לה - ממשיכות לזלוג לכל מחוזות התרבות. כעת, דיון ער בדבר המסר מאחורי אחד ממתקני דיסנילנד סוחף את האינטרנט. אחרי חודשים רבים של אי וודאות שנגרמו עקב אילוצי מגפת הקורונה שפרצה לחיינו, פארקי שעשועים גדולים מתחילים להיפתח מחדש, כאשר דיסנילנד היה בין האחרונים לעשות זאת בשבוע שעבר. בנוסף לחידוש הקיים בעצם השיבה לתחומי הפארק, הוצע למעריצים מבט ראשון על מספר אטרקציות מחודשות, ששודרגו בתקופת הקורונה ברמות טכנולוגיות שונות. בין אותם שדרוגים אפשר היה למצוא גם את מתקן שלגיה הידוע, שמותגה מחדש והוצגה לקהל עם מספר מאפיינים חדשים. אלה כוללים אודיו חדש, מוזיקה, אנימציה וטכנולוגיית LED - וככל הנראה, שינוי מהותי באופי סיומה של חווית הנסיעה במתקן.

בשנים האחרונות, הנסיעה הסתיימה עם מותה של המלכה הרעה מ"שלגיה", וכעת - היא מסתיימת עם תצוגה בחלון ראווה, בה ניתן לראות את "נשיקה של אהבת אמת" בין שלגיה לבין פרינס צ'ארמינג, הנסיך נטול השם מהסרט. אותה נשיקה אמנם נחשבה רומנטית ואפית בעשורים שלאחר עליית הסרט לאקרנים, אבל בשנים האחרונות היא הפכה שנויה במחלוקת: עם התגברות המודעות החברתית, רבים הבינו כי הנשיקה לא עוברת את מבחן הזמן, וכי היא איננה רומנטית אלא בעייתית במיוחד, כאשר הנסיך מנשק את שלגיה בעודה בתרדמת עקב אכילת התפוח המורעל. במילים אחרות: הוא נישק אותה ללא הסכמתה.

אז דיסני עצמם לא ממש הכירו בבעייתיות של הנשיקה ההיא כנראה, אבל ההחלטה להכניס את הנשיקה לתצוגה שבסוף המתקן כבר גררה ביקורת מצד אחר. "זו נשיקה שהוא נותן לה ללא הסכמתה בזמן שהיא ישנה. זו לא יכולה להיות אהבה אמיתית אם רק אדם אחד (מתוך השניים, שג"מ) יודע שזה קורה", נכתב במאמר שפורסם לאחרונה במקומון SFGate. "לא סיכמנו כבר שהיחס להסכמה בסרטים המוקדמים של דיסני הוא בעיה אמיתית? לא סיכמנו שללמד ילדים שנשיקה, שלא מתקיימת בהסכמתם של שני הצדדים, היא לא בסדר?"

אבל הדיון הציבורי הנרחב סביב הנשיקה ההיא לא התעורר עקב אותו טור נידח, אלא עקב ההתנגדות אליו. הפסקה שנכתבה בו, למרות היותה פסקה אחת במקומון לא מאוד נודע, חטפה תגובות שליליות מכל הכיוונים - מה שהפך את הנושא למדובר הרבה יותר משהיה לפני הטור במקומון.

בשני האחרון, רשת פוקס ניוז הקדישה חלק ניכר מהיום לניסיון לייצר מחלוקת סביב העניין. במספר קטעים ששודרו, נעשה מאמץ גדול מצד הרשת לטעון כי דיסנילנד היא הקורבן היומי של הליברלים ותרבות הביטול (כינוי לתופעה שמתארת נידוי יצירה שנתפסת כפוגענית). הרשת הזכירה את "ביטול" שלגיה תשע פעמים בפוקס ניוז וחמש פעמים נוספות באתר הדיגיטלי פוקס ביזנס, בין השאר במסגרת מאמר שקבע כי המתקן המשודרג "עורר תגובה חריפה" תוך שהוא מצטט את הטור מ- SFGate בלבד.

ב"Fox and Friends" למשל, המארחים הקדישו כמה קטעים לנושא ואף הפכו אותו למוקד הריאיון האחרון בתוכנית עם הסנאטור ג'ון קנדי, שהגיע חמוש בדעה ברורה מאוד. "אז עכשיו הם מנסים לבטל את שלגיה. מה דעתך?", נשאל, וענה כי "לפעמים אני חושב שאנחנו כל כך דפוקים. אני לא יודע מאיפה הם מגיעים עם הדברים האלה. אני אנסה להיות נחמד, אבל זו פשוט שטות מוחלטת". הסנאטור המשיך ואמר כי הליברלים "כל כך מנותקים מחייהם וחששותיהם של אמריקאים רגילים. אני לא יודע למה הם משקיעים את זמנם על התקינות הפוליטית הזו". 

הסיקור האובססיבי המשיך בתוכנית הנקראת "hard news". כשהציגה לצופים את העורכת הבכירה מולי המינגוויי, טענה המנחה דנה פרינו כי "תנועת המודעות" מכוונת כעת לדיסנילנד וכי שלגיה "בוטלה". "אני חושבת שזה מראה כיצד ה'מודעות' הורסת כל דבר כיף בחברה שלנו", קבעה המינגוויי. "אבל זו בעיה אמיתית, כי לוחמי התרבות האלה משפיעים על כל מה שאנחנו קוראים וחווים". בהמשך, דנו השתיים בהרחבה על יסוד הטיעון במאמר שפורסם במקומון, כאשר פרינו טענה כי "השמאלנים חושבים שהם יכולים להיכנס ולכתוב מחדש את הסוף בעבודתם של אחרים". 

השחקן מאט טריינור גם הוא הביע את דעתו בנושא, כשלדבריו, המצב הוצא לחלוטין מפרופורציות: "אני מצטער, זה בדיוק מה ששגוי בעולם הזה. שלגיה, דמות בדיונית שחוזרת לתחייה כשהיא מקבלת נשיקה מבעלה לעתיד. כולכם לוקחים דברים יותר מדי רחוק והורסים את התמימות כשאתם גורמים לכולם להאמין שזו סיבה להתחרפן ממנה, במקום (להתחרפן) מבעיות אמיתיות".