אם לא השתכנעתם עד כה שנטפליקס שינתה את עולם הקולנוע מקצה ועד קצה, כעת הגיעה ההוכחה המושלמת לכך: אמבלין פרטנרס, חברת ההפקות בהובלתו של הבמאי ההוליוודי סטיבן ספילברג, חתמה על חוזה עם נטפליקס - במסגרתו החברה תפיק סרטי קולנוע רבים עבור ענקית הסטרימינג מדי שנה. מיותר לציין כמה משמעותי שיתוף הפעולה הנ"ל: הוא מעניק לנטפליקס יתרון משמעותי על שרתי הסטרימינג המתחרים (דוגמת HBO מקס, דיסני פלוס ואמזון פריים) בכך שתהיה לה גישה לאחד הבמאים האגדיים ביותר שידעה התעשייה.

שיתוף הפעולה החדש מפתיע במיוחד בהתחשב בהתבטאויות העבר של ספילברג בכל הנוגע לעלייתה של נטפליקס. בשנת 2019, למשל, הבמאי דחק באקדמיה האמריקאית לקולנוע למנוע מסרטים ששייכים לשרתי סטרימינג לזכות זכאים לפרס האוסקר. "ברגע שאתה מתחייב לפורמט טלוויזיוני, אתה סרט טלוויזיה", אמר הבמאי ל- ITV News. "אתה בהחלט ראוי לאמי, אבל לא לאוסקר. אני לא מאמין שסרטים שמוקרנים באולמות קולנוע בודדים בצורה סמלית במשך פחות משבוע אמורים להיות ראויים למועמדות עבור פרסי האקדמיה".

גורמים המקורבים לבמאי, עם זאת, חולקים על התפיסה לפיה ספילברג אי פעם ניסה למנוע מנטפליקס זכאות לאוסקר. הבמאי הבהיר את עמדתו בריאיון למגזין הניו יורק טיימס כשהסביר כי "אני רוצה שאנשים ימצאו את הבידור שלהם בכל צורה ואופן שזה מתאים להם. מסך גדול, מסך קטן - מה שבאמת חשוב לי זה סיפור נהדר ולכולם צריכה להיות גישה לסיפורים נהדרים". 

אמבלין פרטנרס אמנם חתומה על חוזה עם נטפליקס אך תמשיך לקיים את חלקה גם בסרטי יוניברסל, איתה היא עובדת גם כן. במסגרת שיתוף הפעולה עם נטפליקס, אמבלין צפויה להפיק לפחות שני סרטים בשנה עבור נטפליקס, עבור מספר שנים לא מוגדר. יתכן וספילברג עצמו אף יביים חלק מהפרויקטים. נטפליקס, כמובן, צפויה לספק מימון לחלק מאותן הפקות. עם זאת, הסרט הבא של ספילברג, שטרם זכה לשם ומככבים ב סת' רוגן ומישל וויליאמס, צפוי להישאר תחת סרטי יוניברסל. החוזה לא כולל דרישות תקציביות מטעם נטפליקס או דרישות עבור ז'אנרים מסוימים עליהם צריכים לענות הפרויקטים העתידיים.

נטפליקס כבר עבדה עם יוצרי קולנוע גדולים בעבר: כאלה שטבעו את חותמם בעשיית סרטים עבור המסך הגדול והבינו שהקהל הצעיר מתמגנט אל ענקיות הסטרימינג. במאים כמו ספייק לי ("הזהב של נורמן") ומרטין סקורסזה ("נגיד שזאת עיר") הגיעו לנטפליקס אחרי שהאולפנים הגדולים והמוכרים נרתעו מהתקציבים שנדרשו למימון סרטיהם. וגם הבמאי דיוויד פינצ'ר חתם לאחרונה על חוזה רב שנתי עם נטפליקס, וביים את "מאנק" שהיה לאחד הסרטים המוערכים של השנה האחרונה.

"סטיבן הוא בעל חזון ומוביל, וגדלתי על הדמויות הזכורות שלו ועל הסיפורים שהיו מעוררי השראה", אמר מנכ"ל נטפליקס טד סרנדוס בהצהרה. "אנחנו לא יכולים לחכות לעבוד עם צוות אמבלין ואנחנו נרגשים להיות חלק מהפרק הזה בהיסטוריה הקולנועית של ספילברג". מספילברג עצמו נמסר כי "מהרגע שטד (סרנדוס, שג"מ) ואני התחלנו לדון בשותפות, היה ברור מאוד שיש לנו הזדמנות מדהימה לספר סיפורים חדשים יחד, ולהגיע לקהלים בדרכים חדשות אני לא יכול לחכות להתחיל לעבוד איתו ועם כל צוות נטפליקס".