על רקע העלייה החמורה במקרי אנטישמיות בקמפוסים והאוניברסיטאות הנחשבות ביותר בארה"ב, התקיים השבוע (בין שלישי לרביעי) שימוע בקונגרס. נשיאות אוניברסיטאות היוקרה הרווארד, MIT ופנסילבניה, נשאלו באופן ישיר האם הן מגנות את הקריאות והמעשים האנטישמיים בשטחן ובמקום לענות, התפתלו והסתפקו בתשובות לא ברורות כמו: "זה תלוי הקשר".

דיוויד שווימר, כוכב הסדרה "חברים", שמוצאו יהודי, יצא במתקפה חריפה נגד ראשי האוניברסיטאות וחלק מחברי הקונגרס האמריקאי: "לאחרונה העביר הקונגרס את החלטה מספר 894, שמגנה ומוקיעה את העלייה הדרסטית באנטישמיות בארצות הברית וברחבי העולם. אבל שימו לב לזה: 106 דמוקרטים בקונגרס סירבו להצביע בעדה. תנו לי לחזור על זה - 106 דמוקרטים סירבו להוקיע את העלייה הדרסטית באנטישמיות בארה"ב וברחבי העולם. 92 מהם נכחו בהצבעה. כנראה שהם היו נוכחים בגופם, אבל השאירו את המצפן המוסרי והמצפון שלהם בבית. שתיקה היא שיתוף פעולה".

בסטורי נוסף, העלה שווימר את העדות של הנשיאות וכתב: "לא מסוגלות לענות אפילו לשאלות הכי ישירות ב'כן' או 'לא'. צפו בהן מתפתלות ומחייכות בבושה לאור קריאות אנטישמיות לרצח עם בקמפוסים שלהם".