נטלי פורטמן הצליחה להימנע מכל הקלישאות אליהן נופלים שחקנים שפרצו בגיל צעיר, הכוללות בדרך כלל התפלשות באלכוהול, בסמים ובפשע, אבל זה לא אומר שהקריירה שלה לא נתקלה בקשיים. פורטמן התארחה בתחילת השבוע בפודקאסט של השחקן דקס שפרד, "Armchair Expert", ובו דיברה על כך שהיא חשה שמחפיצים אותה מבחינה מינית מגיל מאוד צעיר.

פורטמן, כזכור, פרצה בגיל 12 כשכיכבה בסרט "ליאון", ושנתיים לאחר מכן אף הופיעה ב"בחורות יפות", בתפקיד קטינה צעירה שכובשת את לבו של אדם מבוגר (טימותי האטון). שפרד דיבר בפודקאסט על הסרט ואמר לפורטמן כי הוא חש מעט לא בנוח כשצפה בו, משום שהרגיש כאילו הסרט מעודד אותו להתאהב אף הוא בדמותה ולהתייחס אליה כבחורה מינית. "בהחלט הייתי מודעת לעובדה הזו שכך הוצגתי", הגיבה פורטמן, "בעיקר בתקשורת סביב התקופה שהסרטים הלאה יצאו - סוג של דמות לוליטה וכאלה".

פורטמן המשיכה לדבר על חוויותיה האישיות בתור ילדה ונערה: "זה שהפכו אותי למינית בתור ילדה, אני חושבת, פגע במיניות שלי עצמי משום שזה גרם לי לפחד. זה גרם לי להרגיש כאילו הדרך שבה אני יכולה להיות בטוחה היא להגיד 'אני שמרנית ואני רצינית, ואתם צריכים לכבד אותי, ואני חכמה ואל תסתכלו עלי בצורה הזו'. בעוד שבגיל הזה - יש לך מיניות משל עצמך, ויש לך תשוקות משל עצמך. ואת רוצה לחקור דברים ואת רוצה להיות פתוחה, אבל את לא מרגישה בטוחה, בהכרח, כשגברים מבוגרים מעוניינים בך, ואת אומרת 'לא, לא לא לא לא'". 

פורטמן אף הודתה כי סגרה את עצמה מאחורי "מבצר" כדי להתמודד: "הרבה אנשים חשבו שאני, כאילו, סופר רצינית וחסודה ושמרנית. אני מבינה שטיפחתי את זה באופן מודע משום שזו הייתה הדרך שלי להרגיש בטוחה. כאילו, אם מישהו מכבד אותי הוא לא יחפיץ אותי. וזה עבד, למרבה המזל. כלומר, הייתי בטוחה".

בשלב הזה, שפרד הגיב וטען כי הקריירה של פורטמן היא כמעט הפוכה לחלוטין מאלה של כוכבות צעירות של דיסני שמנסות מאוחר יותר להציג את עצמן כאובר-מיניות, והשחקנית הסכימה: "זה לגמרי נכון וזה מוזר משום שעשיתי אודישנים לכל הדברים האלה גם ומעולם לא קיבלתי אותם בתור ילדה. תמיד קיבלתי את התפקידים של הנערה הצעירה האפלה והסקסית". בנוסף, פורטמן סיפרה כי עשתה אודישן בעבר לפרסומת לדגני בוקר, ונענתה ב"אין מצב".