על רקע גל הוידויים העולמי בכלל והישראלי בפרט (שרק בשבוע האחרון חשף פרשיות על גבי גזית, אלכס גלעדי ועוד), גם השחקנית אסתי זקהיים שיתפה כי חוותה תקיפה מינית בצעירותה, כשהייתה בת 14 בלבד. זקהיים התארחה בתכנית "חוצה ישראל עם קובי מידן" שתשודר הערב (א', 21:30, ערוץ 23), אך זמינה כבר עכשיו ביוטיוב.

בראיון המטלטל, זקהיים בת ה-51 מספרת על אונס קשה שעברה כשהייתה נערה צעירה: "הייתי בת 14 כמעט, וזה דווקא היה בן אדם זר. והלכתי לי ברחוב והייתי נורא מסכנה. הייתי כזה מין בדכדוך הורמונלי וגיל ההתבגרות, ודני אחי נסע לקנדה ללמוד ועזב אותי, ונשארתי עם זה, וכבר הייתי ילדה שהוטרדה כמה פעמים. ואז פגשתי את הבחור הזה והוא התחיל לדבר איתי בשדרות בן ציון, ואמר לי כמה אני עצובה...והרגשתי שמישהו רואה אותי. ואז הוא בא לקחת אותי ונסענו... ועשה מה שהוא עשה".

היא המשיכה וסיפרה על תחושותיה: "אחרי זה, כשחזרתי הביתה, ממש ברחתי הביתה, הוא התקשר למחרת לשאול מה שלומי. ואני חושבת שזאת הייתה הנקודה של השבר מבחינתי, כי לא... כי פתאום אתה אומר לעצמך, רגע, אז אולי זה ככה. אולי זה ככה בפעם הראשונה? הרי אומרים שזה כואב. אבל למה היו מכות?".

"אתה יודע, ואתה מתחיל בראש להרגיש את הבלבול הפנימי הזה, שאתה אומר, רגע שנייה, שנייה, אבל משהו לא בסדר כאן. זה לא בסדר. אני מרגישה את זה בגוף, אני מרגישה את זה בבטן, אני לא נהנית, לא... והנה הוא מתקשר, ו'מתי ניפגש?', ו'איך את מרגישה?', ואז אתה אומר, 'רגע, שנייה'. ואני חושבת שאלה המקומות הכי קשים".

כשמידן שאל אותה אם היה לה למי לספר בגיל 14, זקהיים ענתה כי שתקה במשך שלושה חודשים. "בכיתי, לא הלכתי לבית ספר... התחלתי להשתעל ועלה לי החום. אני נורא פסיכוסומטית, אז ישר נהייתי חולה, ורופא הילדים הגיע, והוא היה הרופא שלי והחבר הכי טוב של ההורים שלי, ולא רציתי להתפשט, אז הוא אמר, 'תשמעי, היא בגיל ההתבגרות', אפשר להבין... ואני כיסיתי את כל המכות. ואז התקשרתי לדני לקנדה (אחיה; א.ר.)... ובכיתי לו וזה, והוא אמר, 'אז תלכי לפסיכולוג, אז תעשי, תדברי עם אמא. לא, לא רציתי לדבר עם אמא. ואז הוא אומר, 'אז תחכי שאני אבוא', אז הוא בא באפריל, וזה... היה כמה חודשים... לא יודעת, זה היה נורא".

הראיון המלא:

לפני כשנה חשפה אסתי זקהיים לראשונה, בטקסט שנכתב מפיה בספר "ערות", את האונס שחוותה כשחקנית צעירה. כעת היא סיפרה באריכות על המשך חייה בצל הזיכרונות הקשים, ומביעה אופטימיות כי יש סיכוי לשינוי חיובי בעולם. 

mako תרבות בפייסבוק