קצת פחות משבוע אחרית תקרית הירי שזעזעה את הוליווד, בה הצלמת האלינה האצ'ינס מצאה את מותה, פרטים נוספים נחשפים אודות האנה גוטיירז-ריד, אחראית הנשקייה (נַשָׁקית) של הסרט "ראסט": גוטיירז-ריד בת ה-24, בתו של אחד מאחראי הנשקייה המוכרים בהוליווד, הצטרפה להפקת הסרט לאחר ששימשה בתפקיד פעם אחת בלבד קודם לכן - בסרט "The Old Way" של ניקולס קייג', שטרם עלה למסך.

בעוד שפרטי האירוע, בו היה מעורב השחקן אלק בולדווין, רחוקים מלהתברר - אצבעות מאשימות רבות הופנו לגוטיירז-ריד מתוקף תפקידה בהפקה. לכך התווספו גם דבריה שלה מהחודש שעבר, במסגרת ראיון לפודקאסט בו פקפקה ביכולותיה המקצועיות. כעת, על פי דיווח של האתר The Wrap, מתברר כי גם הפקת הסרט הקודם בו גוטיירז-ריד עבדה לא התנהלה באופן מקצועי לחלוטין, מה שהוביל לעימות חריף בינה לבין קייג'.

לפי חברי הפקת "The Old Way" ששוחחו עם האתר, גוטיירז-ריד לא אכפה את כל נהלי הבטיחות הנדרשים בעת עבודתה. עיקר הביקורת כלפיה הגיעה לאחר שהיא ירתה בנשק מבלי להודיע על כך קודם לכן - בשני מקרים שונים תוך שלושה ימים. סטו ברומבו, אחד מחברי הצוות, סיפר כי אותה תקרית גרמה לקייג' לעזוב בזעם את הסט ולצעוק על גוטיירז-ריד: "תודיעי לפני שאת יורה, קרעת לי את עור התוף". אותו ברומבו ציין כי אמר להפקה ש"היא צריכה ללכת הביתה". 

אלק בולדווין, האלינה האצ'ינס (צילום: Fred Hayes/Getty Images for SAGindie; Mark Sagliocco/Getty Images for National Geographic)
"כל ההאשמות נמצאות על השולחן". אלק בולדווין והאלינה האצ'ינס | צילום: Fred Hayes/Getty Images for SAGindie; Mark Sagliocco/Getty Images for National Geographic

"אחרי המקרה השני הייתי עצבני. התקדמנו מהר מדי, והיא הייתה טירונית", הוא שחזר, לצד תיאור של עוד מקרים בהם התנהגותה של גוטיירז-ריד לא הייתה מותאמת לנהלים. לפי ברומבו, ההפקה קיבלה מספר תלונות על כך שאחראית הנשקייה הכניסה כדורים חיים לסט מבלי להודיע על כך קודם לכן לצוות, ופעם אחת היא אף הסתובבה על הסט כששני אקדחים תחובים מתחת לבית השחי שלה, בעודם מכוונים כלפי אנשים שונים. חבר צוות אחר, שביקש להישאר אנונימי, אישר את אותן האשמות והוסיף: "היא הציבה את הקאסט והצוות בכמה סיטואציות מסוכנות".

"המפיקים (בהם נמנה גם בולדווין עצמו, ר.א) מסרבים להביא אנשים מקצועים יותר, כי הם גובים שכר גבוה ומבקשים שניקח את הזמן, והמפיקים לא רוצים לשלם על זה", הסביר ברומבו, "אז במקום זה הם שוכרים מישהו צעיר ואנרגטי שרוצה את העבודה, ומוכן לעשות אותה עם פחות אנשים". לדבריו, הבעיה העיקרית היא שגוטיירז-ריד "לא קיבלה עזרה" מגורמי מקצוע נוספים על הסט: "אם היה איתה עוד מישהו על הסט, הטרגדיה הייתה נמנעת. אדם נוסף היה בוחן הכל ובודק שהקנה נקי". 

התמונה האחרונה של האלינה האצ'ינס (צילום: Serge Svetnoy, פייסבוק)
התמונה האחרונה של האלינה האצ'ינס (שלישית מימין) | צילום: Serge Svetnoy, פייסבוק

במקביל, אחד מחברי הצוות של "ראסט", הטכנאי סרג' סבטנוי, פרסם את מה שהיא ככל הנראה התמונה האחרונה של האצ'ינס על הסט. הצלמת מופיעה שם מאחורי קבוצה של אנשי צוות, כשבולדווין מולה, בעודה חובשת כובע גרב אפור ועוטה אוזניות. אותו סבטנוי סיפר מוקדם יותר השבוע כי היה ליד האצ'ינס ברגעיה האחרונים, ואמר: "אני החזקתי אותה בזרועות שלי כשהיא מתה, הדם שלה היה על הידיים שלי". 

אתמול כינס שריף מחוז סנטה פה מסיבת עיתונאים על תקרית הירי שגבתה את חייה של האצ'ינס, שם הצהיר כי הרשויות אספו 600 ראיות, כולל 3 כלי נשק ויותר מ-500 כדורי תחמושת, ביניהם - כך הם מאמינים - הנשק בו השתמש בולדווין והתרמיל של אותו קליע הרסני. "הכדורים שנמצאו היו תערובת של כדורים ריקים, כדורי דמה ומה שאנחנו חושדים ככדורים אמיתיים לחלוטין", אמר השריף בהצהרתו, ואישר כי האצ'ינס נהרגה מאש חיה ולא מכדור דמה או סרק. התובעת המחוזית הוסיפה כי "לא שללנו שום דבר. בשלב זה כל ההאשמות, כולל האשמות פליליות, נמצאות על השולחן. אם העובדות והראיות יתמכו בכך אני אתחיל בהליך העמדה לדין".