הוליווד מלאה בשחקנים ושחקניות שהיו בצעירותם ילדים-כוכבים, והיום הם כמה מהשמות החמים ביותר על המסך. לעומתם, יש לא מעט ילדים-כוכבים שאור הזרקורים לגמרי הספיק להם, והלכו לחפש את עצמם במקומות אחרים. במקרה של ג'ונתן סירל, הוא כיכב ב"מלתעות", אחד הסרטים המצליחים אי פעם, ואמנם התרחק מאז מאור הזרקורים, אבל לאחרונה - החזר לסגור מעגל עם הסרט האהוב.

סירל בן ה-56 הופיע ב"מלתעות", סרט האימה האייקוני של הבמאי סטיבן ספילברג ב-1975, לפני כמעט חמישה עשורים. למעשה, הוא היה רק ילד צעיר שגדל באזור בו צולם הסרט - וכך הוא נבחר לככב במותחן האהוב. הוא השתתף באחת הסצנות האייקוניות והזכורות ביותר בסרט: במהלכה, הוא ואחיו בחיים האמיתיים, סטיבן, גילמו שני ילדים שהחליטו למתוח את המתרחצים ויצרו בהלה גדולה בחוף כששחו בים עם סנפיר קרטון.

כעת, 47 שנים אחרי, סירל סגר מעגל עם הסרט בהשתתפותו. הוא מונה לאחרונה לתפקיד מפקד המשטרה באי מרתה'ס ויניארד שבמסצ'וסטס, בדיוק האזור בו צולם "מלתעות". "אני מוצא את כל העניין הזה די מצחיק בעצמי!", אמר סירל בריאיון למגזין הפוסט בשבוע שעבר, לאחר שהסיפור הקטן והמתוק הזה הכה גלים באזור (ראיתם מה עשינו שם?). "אני מתמוגג, בבירור, וזה כבוד בשבילי שאפילו הציעו לי את התפקיד", הוסיף השחקן לשעבר לעיתון המקומי. "זה משהו שעבדתי לקראתו כל הקריירה שלי". 

סירל, שהחליט לא להמשיך בקריירת המשחק, התגייס כאמור למשטרה – והלך בעקבות אביו, ג'ורג' סירל, ששירת במשטרה במשך שלושה עשורים. באופן אירוני, "מלתעות" עוקב אחר סיפורו של מפקד משטרה בשם מרטין ברודי, שמנסה לצוד כריש אוכל אדם שמאיים על האזור. זוהי אינה הפעם הראשונה מתרחש אירוע אירוני בהקשר לסרט הזה – בשנת 2018 אירעו תקיפות כרישים ממש באותו האזור. הפעם סירל מקווה כי המציאות לא תעתיק את האמנות, והוא יצטרך להתמודד רק מול פושעים שמתנהלים על הקרקע.