הגעתו של בן אפלק לפסטיבל ונציה האחרון זכורה בעיקר בזכות הכותרות על השקת הזוגיות שלו ושל ג'ניפר לופז - אבל חובבי הקולנוע התרגשו מהאירוע בגלל סיבה אחרת לגמרי: הקרנת "הדו-קרב האחרון" ("The Last Duel"), סרטו החדש של אפלק, אותו הוא כתב לצד שותפו הוותיק מאט דיימון. דיימון עצמו משתתף גם הוא בסרט, יחד עם ג'ודי קומר ("להרוג את איב"), אדם דרייבר ("בנות") והארייט וולטר ("על תבונה ורגישות").

"הדו-קרב האחרון", שבויים על ידי רידלי סקוט ("הנוסע השמיני", "בלייד ראנר") וצפוי לצאת לאקרנים בסוף החודש, הוא עוד אחד מהסרטים שנפגעו מהתפרצות הקורונה - והיה אמור לעלות עוד בדצמבר האחרון. אפלק ודיימון (שמשתפים פעולה מאז ימי "סיפורו של וויל האנטינג") כתבו את התסריט יחד עם ניקול הולופסנר בהשראת ספר בעל אותו השם, ועלילת הסרט עוסקת בקרב בין שני אבירים בצרפת של המאה ה-14 (דיימון ודרייבר), לאחר שהאחד מאשים את השני באונס של בת זוגו. 

במקור, אפלק ודיימון תכננו גם לשחק יחד בסרט - אך אפלק החליט ברגע האחרון להסתפק בתפקיד משני יותר, ובמקומו לוהק דרייבר. אבל מילא הליהוק: לפי אותו אפלק, הסרט גם היו אמור לכלול סצינת נשיקה בינו לבין חברו הטוב, כזו שנגנזה עוד לפני שצולמה. "התכנון המקורי", סיפר אפלק בראיון לאתר Entertainment Tonight על סצינה בה דמותו נפגשת עם זו של דיימון, תחת מנהגי התקופה, "היה שהטקס יתנהל ככה שכולם מתנשקים בפה. זו הייתה אמורה להיות הנשיקה הראשונה שלנו על המסך, אבל היא תצטרך לחכות". 

לפי אפלק, סקוט הבמאי "חשב שזו תהיה הסחת דעת, והאינסטינקטים שלו היו די טובים". הסצינה בוטלה מבלי שתצולם, והחברים נאלצו להמשיך לגלם דמויות שדווקא שונאות האחת את השנייה. "יש סצינה בה אני כורע ברך בפניו", דיימון סיפר, "ובן פשוט אלתר - בכל פעם שהתחלתי להגיד את השורה שלי הוא אמר לי להתקרב. אז הייתי צריך לקום ולהשתחוות בפניו פעם נוספת. זה בכלל לא היה בתסריט".