ל"תור: אהבה ורעם" פורטמן חוזרת לא רק בתור ג'יין פוסטר, האסטרופיזיקאית והחברה לשעבר של תור, הדמות אותה גילמה בשני הסרטים הראשונים של המותג. הפעם פוסטר תהפוך להיות אלת הרעם בעצמה, כשהיא אוחזת במיולניר - הפטיש המפורסם שרק הראויים יכולים להרים. ההפיכה לגיבורת על של מארוול גם דרשה מפורטמן מהפך חיצוני של ממש: השחקנית עבדה עם מאמן במשך עשרה חודשים, לפני ובמהלך הצילומים, על מנת לבנות מסת שריר.

"בהחלט, התנפחתי פה כמו שלא התנפחתי אף פעם", אמרה פורטמן בת ה-41 בראיון למגזין וראייטי. ואכן, מדובר באתגר פיזי שאיתו לא התמודדה קודם בקריירה שלה – ובמשימה שונה למדי מזו שנדרשה לה כשגילמה רקדנית בלט ב"ברבור שחור" לפני למעלה מעשור. "ב'ברבור שחור', התבקשתי להיות קטנה ככל האפשר", אמרה פורטמן. "כאן, התבקשתי להיות כמה שיותר גדולה. זה אתגר מדהים".

חווית הפיכתה של פורטמן לגיבורת על גם גרמה לה להכיר מקרוב את העבודה הקשה שאותה מבצע כריס המסוורת', תור בעצמו, כבר למעלה מעשור – במטרה לשמור על המבנה החסון שלו. "זה אורח חיים די אינטנסיבי כדי להגיע למראה הזה, צריך להיות מאוד ממושמע", אמרה. "כריס עובד כל כך קשה, כל הזמן. וכל פעם שיש לו הפסקה, הוא צריך לעשות אימון. וזה גם האכילה, והסאונות, ואמבטיות הקרח. כל הדברים האלה שצריך לעשות כדי שהכל יראה כמו שצריך. זו עבודה במשרה מלאה!".

מתוך "תור: אהבה ורעם" (צילום: 	Walt Disney Studios
Motion Pictures, צילום מסך)
נטלי פורטמן ב"תור: אהבה ורעם" | צילום: Walt Disney Studios Motion Pictures, צילום מסך

בהמשך, הסבירה השחקנית כי האתגר שלה לא היה רק פיזי, אלא גם רגשי. "כדי להיראות גדולה את צריכה להבין, 'אוי, זה בטח מרגיש כל כך שונה, להסתובב ככה בעולם'. כשאת קטנה – וגם, אני חושבת, בגלל שהתחלתי (את הקריירה שלי, שג"מ) בגיל צעיר – הרבה פעמים אני מרגישה צעירה או קטנה, ואני גם מציגה את עצמי ככה בגלל זה".

ואכן, פורטמן לא רק נדרשה להתנפח אלא גם לתפוס את עצמה כבחורה גדולה. ולמעשה, לא רק שידיה וכתפיה התנפחו וגדלו במסגרת ההכנות לתפקיד, אלא גם שדמותה של פורטמן, אלת הרעם, מתנשאת לגובה של 183 סנטימטרים - כמעט 25 סנטימטרים מעל לגובהה האמיתי של השחקנית. "בתור אישה בגובה 1.60, אני לא יודעת מתי אי פעם ילהקו אותי שוב לגלם דמות בגובה מעל ל-1.80", אמרה השחקנית. "ממש התענגתי על זה שאנשים ראו אותי כגדולה". 

עד אז, אף אחד לא הבין כיצד ניתן להאריך את גופו של שחקן בבטחה. אבל במאי הסרט טאיקה וואיטיטי וצוותו מצאו פתרון שבזכותו הם הצליחו "להגביה" את פורטמן באופן מלאכותי בסצנות בהן היא עומדת או מתהלכת ליד הכוכבים שלצידה. ובואו נגיד שמדובר בפתרון הכי פשוט שאפשר היה להעלות על הדעת. "הם הלכו על השביל, ובשבילי הקימו שביל שגבוה יותר ממנו ב-25 סנטימטרים. ועל השביל הזה הלכתי", הסבירה פורטמן וצחקה. הסרט "תור: אהבה ורעם" יעלה למסך ב-7 ביולי הקרוב.