ליל כל הקדושים ממש מעבר לפינה, ואם בשנים עברו האמריקאים גם ככה דאגו להשקיע ולקשט את הבתים שלהם לקראת החג - תהיו בטוחים שבשנה בה כולם סגורים בבית התופעה רק תלך ותתעצם. אחד מאותם אנשים הוא האומן סטיבן נובאק, שחי בדאלאס, טקסס, רק שבמקרה הזה יש כמה אנשים שפחות התחברו לאומנות שלו: השכנים.

במסגרת ההכנות לחג נובאק החליט להפוך את חזית הבית שלו למיצג שנראה כאילו נתלש מזירת רצח מחרידה: שביל הגישה התמלא בדם מזויף, "גופה" נטולת ראש (עם סכין נעוץ בצווארה) הושלכה על הגג ועוד כמה בובות מדממות הציפו גם הן את החצר הקדמית, כולל מריצה מלאה בחלקי גוף. השכנים של נובאק, כאמור, התקשו להתרגל ליצירה - והם החלו לפתח קשר אינטנסיבי עם המשטרה המקומית. 

הבית של סטיבן נובאק, 2020 (צילום: Steven Novak)
השוטרים דווקא אהבו. הבית של נובאק | צילום: Steven Novak

"תמיד עשיתי תעלולים כאלה, כמו רוחות רפאים או פסלי שלג בגובה 2 מטר של עצמי, אז אם הייתי עומד לעשות את האלווין, זה היה ברור שזה צריך להיות סופר מציאותי", סיפר נובאק בראיון למקומון ה-Dallas Observer, "בלי אורות או מכונת עשן... משהו שבאמת יבהיל אנשים שמסתובבים בחוץ בחשיכה. אז שלפתי כמה בובות ושפכתי 20 גלונים של דם לכל עבר".  

בינתיים, נראה שהיחידים שחוזרים שוב ושוב ליצירה הביתית של נובאק הם השוטרים המקומיים. "שכנים אמרו לי שניידות משטרה היו חלק גדול מהיום מחוץ לבית שלי", סיפר נובאק בשיחה איתו, "רק פעמיים הייתי בבית וקיבלתי אותם. הם אמרו לי שזה היה מגניב ושהם הגיעו לשם רק בגלל שהם היו צריכים להשיב לתלונות שהגיעו מהסמל". "הם הגיעו לדלת וכשפתחתי אותה הם שאלו אותי אם כל זה היה שלי. שאלתי אותם 'אתם מתכוונים לדם ולגופות? כן, זה שלי'".

"אני הכי גאה במריצה בקצה הרחוב שמלאה בשקיות זבל ונראית כמו ניסיון כושל להיפטר מגופות מבותרות באמצע הלילה", הודה נובאק, "ילד אחד ניגש אליי ושאל אותי מה קרה להם. אמרתי לו שהם אכלו יותר מדי סקיטלס".. "למען האמת, אני חושב שהייתי יכול לעשות יותר", סיכם, "התכניות שלי היו נוראיות יותר על הנייר. שנה הבאה!".