הסופרת והתסריטאית ג'יי. קיי. רולינג, שיצרה בשתי ידיה את יקום "הארי פוטר" לפני עשרים שנה ומאז לא מרפה ממנו, הגישה לאחרונה תביעה נגד אמנדה דונלדסון, שהועסקה על ידה כעוזרת אישית. על פי התביעה של רולינג, דונלדסון השתמשה בכרטיס האשראי העסקי של רולינג לביצוע רכישות פרטיות, וכן שלקחה לעצמה מוצרי "הארי פוטר" וצעצועים רשמיים של המותג בסכום כולל של כ-23,670 ליש"ט (כ-112,800 שקלים). דונלדסון, שעבדה אצל רולינג קצת יותר מ-3 שנים, מכחישה את הטענות.

וכמובן ששום מכתב תביעה לא יהיה שלם בלי פירוט קטנוני של כל הוצאה והוצאה, נכון? אז רולינג טוענת שדונלדסון קנתה נרות יוקרתיים של חברת ג'ו מלון ב-1480 ליש"ט (יותר מ-7,000 שקלים), מוצרי קוסמטיקה של חברת מולטון בראון ב-3,630 ליש"ט (יותר מ-17,000 שקלים), יותר מ-1,600 ליש"ט ברשת בתי הקפה סטארבקס ו-2,000 ליש"ט בחנות המתנות טייגר. האם דונלדסון נשמעת כאילו היא הישראלית הכי ממוצעת שפגשנו, ופירוט ההוצאות הזה נראה כאילו חזרה מביקור ראשון בלונדון? נכון מאוד.

נוסף על ההוצאות בכרטיס האשראי, דונלדסון ניצלה, לכאורה, את האחריות שניתנה לה בענייני מתנות למעריצים. כעוזרת האישית של רולינג, היא היתה אמונה על חלוקת מוצרי "הארי פוטר" למעריצים שפונים לסופרת, אבל לקחה לעצמה כמה וכמה מתנות כאלה בהן רכבת צעצוע וכמה מהדורות מיוחדות של ספרי "הארי פוטר". שווי המתנות הגיע ליותר מ-2,600 ליש"ט. רולינג טענה גם שדונלדסון ניצלה את הגישה שלה לכספת שברשותה, ולקחה ממנה מט"ח בסכום של כ-7,700 ליש"ט (36,000 שקלים). אל תשאלו אותנו כמה זה באוניות וחרמשים, כי אין לנו מושג.

דונלדסון, כאמור, מכחישה את הטענות והגיבה בקצרה ש"רולינג לא סבלה כל אובדן כספי ולא זכאית לפיצויים" ממנה. שזה כמעט הגיוני, כשלוקחים בחשבון שמוקדם יותר השנה, הוערך הונה של רולינג בכ-650 מיליון דולר - יותר מ-2 מיליארד ו-388 מיליון שקלים - על ידי המגזין "פורבס".