ג'ניפר אניסטון, כנראה, היא אחת השחקניות הבודדות בהוליווד שלא נתקלה מעולם בקיפוח בנוגע לפערי השכר בין גברים לנשים, והיא בהחלט מודעת לזה. הכוכבת התראיינה לאחרונה ל-Radio Times והודתה - "אני יודעת לכך שהיה לי די קל מבחינת הניסיון שלי בתעשייה. אבל אפילו בימים של 'חברים', העניין לא היה שכר שווה עבור נשים - כי חלק מהנשים בסדרה קיבלו יותר כסף מהגברים. זה היה יותר כמו 'אנחנו עושים עבודה שווה ולכולנו מגיע את אותו התגמול'".

ההצהרה הזו של אניסטון מפתיעה, משום שכבר בימי "חברים" דווח שששת השחקנים ניהלו משא ומתן משותף על המשכורת שלהם, בניהולו של דיוויד שווימר. יחד עם זאת, מקורות טוענים כי ההסכם הקיבוצי בין החברים החל רק בעונה השלישית, וכי בעונות הראשונות היו כמה חברים שהרוויחו יותר - טענה הגיונית למדי, היות והשחקנים הגיעו לסדרה בדרגות פרסום שונות וסביר שהוחתמו על חוזים שונים, שהלמו את הניסיון הקודם שלהם בתעשיית הבידור.

דיווח נוסף מאותה התקופה עסק ספציפית בשווימר ואניסטון, שלפי הדיווחים קיבלו העלאה משמעותית בשכר בעונתה השנייה של הסדרה משום שהעלילה עברה לעסוק בסיפור האהבה שלהם. היה זה דווקא שווימר שהתעקש על משא ומתן משותף בסוף העונה השנייה, מתוך ידיעה שייאלץ כנראה להשוות את שכרו לזה של שאר השחקנים, אך לטווח הארוך התוכנית הזו עבדה. אתרים שונים מדווחים שהסכום הראשוני שהרוויחו שחקני הסדרה היה 22.5 אלף דולרים לפרק, ושבעונה השנייה, תלוש המשכורת של אניסטון ושווימר עלה ל-40 אלף לעומת כל השאר. החל מהעונה השלישית, החלו כל החברים להרוויח סכום זהה, שנע מ-75 אלף דולרים ועד למיליון דולר לפרק בעונה האחרונה של הסדרה. "לא הייתי מרגישה נוח ללכת לעבודה בידיעה שמישהו מקבל X כסף ושאני מקבלת יותר", אמרה, אניסטון.

הדיונים בשוויון בשכר הפכו לנושא שיחה חם בהוליווד בשנים האחרונות, וזאת אחרי עשורים ארוכים בהם היה זה מעין סוד גלוי שגברים מרוויחים באופן מסורתי הרבה יותר מנשים על ביצוע של תפקידים מקבילים. דוגמה זכורה במיוחד אירעה לפני שנתיים, כשצוות שחקני הסרט "כל הכסף שבעולם" נשלחו לשורת צילומי השלמה שבועות ספורים לפני צאת הסרט לבתי הקולנוע. זה קרה בעקבות הפרסומים על שורת הטרדות שהשחקן קווין ספייסי, שגילם בסרט תפקיד משנה, הואשם בהן. מישל וויליאמס ("ונום", "דוסון קריק") ומארק וולברג צילמו מחדש סצנות רבות שספייסי השתתף בהן במקור, ובעוד וויליאמס קיבלה שכר סמלי של 1,000 דולרים (שכר בסיס שמוכתב על ידי גילדת השחקנים), וולברג קיבל ממפיקי הסרט מיליון וחצי דולרים - סכום אותו תרם לארגון Time's Up הפועל למען יצירת מקומות עבודה בטוחים ושוויוניים לנשים.

ב"תוכנית הבוקר", הסדרה החדשה בכיכובה של אניסטון, תרוויח השחקנית כ-2 מיליון דולרים לכל פרק, וכך גם שותפתה למסך, ריס ווית'רספון - שתיהן גם מפיקות בסדרה. זאת לעומת סטיב קארל, שיסתפק ב-600 אלף דולר לפרק בלבד.