לאומה תורמן יש מה להגיד על החוויות שלה עם הטרדות מיניות בהוליווד, אבל היא לא הולכת לדבר על זה עכשיו, וההסבר שלה נשמע פשוט – היא עדיין כועסת מכדי לדבר על זה. בראיון קצר בתכנית "Access Hollywood" בחודש שעבר, תורמן נשאלה על ההאשמות הרבות נגד הארווי ויינשטיין, שהפיק את כל סרטיו של קוונטין טרנטינו בהם השתתפה. הסרטון הקצר עלה שוב לתודעה והפך לוויראלי בסוף השבוע האחרון, והסיבה העיקרית לכך היא הצורה התמוהה בה תורמן מדברת בראיון.


בזעם קפוא, כמעט רועדת, תורמן נראתה כמו שבוי שמקריא בקשת כופר, או כמו רובוט שעובר איתחול מערכות. יש לציין כי הדברים שאמרה נשמעו הגיוניים למדי, אך האינטונציה המטרידה היא זו שגנבה את ההצגה: "אין לי ציטוט קליט בשבילכם, כי למדתי שאני לא ילדה ולמדתי שכאשר אני מדברת מכעס אני בדרך כלל מתחרטת על הדרך בה ביטאתי את עצמי. אז אני מחכה שארגיש פחות כועסת. כשאני אהיה מוכנה, אני אגיד את מה שיש לי לומר".

למרות שלא אמרה שום דבר מפורש, הזעם העצור שלה ביטא היטב את תחושותיהם של גולשים רבים, והתגובות לסרטון העריכו את הכעס שהביעה ללא מילים. מגיבה אחת כתבה: "אומה תורמן היא כל אישה שאי פעם האשימו אותה בכעס המוצדק שהיא מרגישה".


גולש נוסף כתב, ברמיזה לדמויות בסרטי האקשן בהם שיחקה, בראשן ביאטריס קידו מ"קיל ביל" (שהופק על ידי ויינשטיין): "נראה שאומה תורמן לא רק יודעת איפה הגופות קבורות, היא כבר סידרה בשורה את כל אתי החפירה".


הפובליציסטית ג'יל פנטוזי השתמשה בציטוט המפורסם מהסרט "מועדון קרב", ושינתה אותו כדי להביע הזדהות עם תחושותיה של השחקנית: "אני הלסת הנעולה בעוצמה של אומה תורמן".


כנראה שנאלץ לחכות עד שתורמן תרגיש מוכנה לשתף כדי לגלות את אשר על ליבה, אך גם בלי פרטים על אירועים ספציפיים, התגובה הנסערת שלה הביעה את כל הזעם והתסכול שרבים בהוליווד ומחוצה לה מרגישים לאור נגע ההטרדות המיניות שהשתלט על כל חלקה טובה בעיר הכוכבים.

mako תרבות בפייסבוק