מלבד תפקידיה בסדרות "אחים ואחיות", "נקמה" ו"המתמחה", אמילי ואן קאמפ היא גם אחת מעשרות השחקנים ביקום הקולנועי של מארוול, שהשתתפה בשניים מסרטי "קפטן אמריקה". רק שבניגוד למה שקורה עם רוב גיבורי העל הפופולריים, לא כל הצופים היו מרוצים מהתפקיד של ואן קאמפ - והכל בגלל נשיקה אחת עם קפטן אמריקה עצמו, אותו מגלם כריס אוונס.

ואן קאמפ, כזכור, הופיעה בסרטי "קפטן אמריקה" בתור שרון קרטר, סוכנת לשעבר בארגון "S.H.I.E.L.D" ומי שהופכת לבעלת ברית של סטיב רוג'רס, קפטן אמריקה. רק שקרטר היא גם אחייניתה של פגי קרטר, אהבת נעוריו המיתולוגית של רוג'רס שמתה בפתאומיות (רוג'רס כל כך אוהב אותה, שהוא חוזר אחורה בזמן כדי לחיות לצדה) - מה שהופך את ההתקרבות בינה לבין רוג'רס, בן הזוג לשעבר של דודתה, למוזרה למדי. במהלך "קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים", כשהשניים אף מתנשקים, אפשר כבר להבין את הבלבול, הכעס ואפילו את הגועל של המעריצים.

"הייתה תגובה חריפה על זה", הודתה ואן קאמפ בראיון חדש למגזין וראייטי, "אין לך ברירה אלא לצחוק מכל העניין. חלק מהסיפורים האלה עובדים וחלק מהסיפורים לא. אבל אני חשבתי שזה היה סרט מדהים, זה פשוט אחד מהדברים האלה". כשנשאלה האם הופתעה מהתגובות הקשות של הקהל לנשיקה, ואן קאמפ השיבה: "כן, אני חושבת שכולנו הופתענו. אנחנו בהחלט עשינו את הטוב ביותר שלנו". הראיון עם ואן קאמפ נערך לרגל אירוע משמעותי בהשתתפותה ביקום הקולנועי של מארוול - אז אם אתם מעוניינים להימנע מספוילרים, מומלץ לחשוב פעמיים לפני שאתם ממשיכים לקרוא. 

בסוף השבוע האחרון, חמש שנים אחרי הופעתה האחרונה במארוול ב"מלחמת האזרחים", ואן קאמפ חזרה פעם נוספת למותג המצליח - הפעם במסגרת סדרת הטלוויזיה "הפלקון וחייל החורף", שמשודרת בשירות הסטרימינג דיסני פלוס ומתמקדת בדמויותיהם של סאם וילסון (אנתוני מאקי) ובאקי בארנס (סבסטיאן סטאן). "זה מאוד מעניין מבחינתי לראות מי היא נהפכה להיות לאורך התקופה הזאת, באופן עצמאי מקפטן אמריקה כמו שהכרנו אותו", הסבירה ואן קאמפ בראיון, "העניין עבורי היה לראות מי זאת שרון עכשיו".