לפני קרוב ל-20 שנה אל וודס, הבלונדינית החכמה יותר מהנראה לעין מ"לא רק בלונדינית", נכנסה לשערי בית הספר למשפטים שבהרווארד, ומאז לא עזבה את לבם של אינספור מעריצות ומעריצים. עם השנים, הסרט נהיה לסרט קאלט, וריס ווית'רספון, שכיכבה בתפקיד הראשי, הייתה לשחקנית זוכת אוסקר ואחת הנשים החשובות בהוליווד. אחרי סרט המשך ומחזמר בברודוויי (שאף הגיע לארץ לתקופה, בכיכובה של אניה בוקשטיין), הוכרז ב-2018 כי ווית'רספון תצטרף לסרט שלישי שיעקוב אחרי אל האהובה, ובשנה שעברה הוכרז גם כי מינדי קיילינג ("המשרד", "מינדי" והסרט "לייט נייט") תכתוב אותו. עכשיו, בריאיון חדש למגזין Access, קיילינג חושפת עוד פרטים על הסרט המצופה.

"אני כל כך אוהבת את אל וודס כדמות", סיפרה קיילינג במהך השיחה, "וכשריס ביקשה ממני לכתוב את זה, אמרתי 'בהחלט!'". רק שקיילינג לא תהיה לבד בתהליך, ומי שמצטרף אליה הוא דן גור - שם שאמנם לא אומר לנו הרבה, אבל חתום על כמה מהסדרות האהובות של השנים האחרונות, כשהבולטת בהן היא "ברוקלין תשע-תשע". לפי קיילינג, בעוד בסרט הראשון אל הייתה סטודנטית בת 21, הפעם המצב כבר יהיה אחר לגמרי. "אני מחכה לראות מה אנשים יחשבו על הצורה בה כתבנו את אל", הסבירה, "כתבנו את אל וודס בגיל 40, אז זה היה ממש כיף לדמיין אותה בגיל 40 מול איך שהיא הייתה בגיל 21".

כמו כל הפקה קולנועית או טלוויזיונית בשנים 2020 ו-2021, גם "לא רק בלונדינית" צפוי להיתקל בכמה מכשולים עד שהמצלמות יוכלו להתחיל לפעול באופן רשמי. "אני לא יודעת מתי נוכל לצלם סרטים שוב", הסבירה קיילינג, "זה יהיה מדהים אם נוכל לצלם השנה, במידה וריס תאהב את התסריט". וכשהסרט החדש כבר ייצא, אפשר רק לקוות שהוא יזכה להצלחה כמו זו של "לא רק בלונדינית 2", שאולי לא היה אהוב באותה המידה, אבל הצליח כלכלית לא פחות, עם הכנסות של למעלה מ-120 מיליון דולר ברחבי העולם. 

נכון לעכשיו, "לא רק בלונדינית 3" אמור לצאת במאי 2022. לוק ווילסון, שגילם בשני הסרטים הראשונים את אהובה של אל, אמט, אמר כבר שישמח לשוב לסרט השלישי, אבל עוד לא דיבר על כך עם ווית'רספון. לעומתו, ידוע על שחקנית אחרת משני הסרטים שתשוב לצידה של ווית'רספון: ג'ניפר קולידג' (הידועה גם בתור אמא של סטיפלר מסרטי "אמריקן פאי"), שגילמה את פולט, חברתה הקוסמטיקאית של אל, אותה לימדה איך לבצע את תרגיל ה"Bend and Snap" המיתולוגי.