עד כה, השחקן לקית' סטנפילד נודע בעיקר בכישרון שלו לבחור תפקידים בסדרות וסרטים שהפכו לקאלט מיידי - "תברח", "אטלנטה", "יהלום לא מלוטש", "רצח כתוב היטב", "סליחה על ההפרעה" ולאחרונה "יהודה והמשיח השחור", עליו גם הרוויח מועמדות לאוסקר. למיטיבי לכת, סטנפילד אולי גם ידוע בגלל הבחירות האופנתיות שלו. מה שבטוח: הכותרות עליו מסוף השבוע האחרון ממש לא מתיישבות עם התדמית ההוליוודית שתחזק עד כה, של בחור קול ונחמד.

האם מאחורי הפרצוף החמוד והמשחק המעולה של סטנפילד מסתתר אדם בעל דעות אנטישמיות? התשובה הקצרה היא שכנראה לא, אבל התשובה הארוכה בהחלט הכניסה את השחקן לצרות. ביום רביעי בלילה, סטנפילד נכנס לחדר צ'ט באפליקציית קלאבהאוס, שם דנו ברעיונות של לואיס פרחאן, מנהיג התנועה הדתית אומת האיסלאם שגם ידוע בהתבטאויות אנטישמיות. סטנפילד לא רק השתתף בצ'אט, אלא גם נבחר להיות אחד ממנהליו, אבל יום לאחר מכן הוא הבהיר את הדברים והצהיר שהוא בהחלט לא אנטישמי.

קלאבהאוס היא אפליקציה מבוססת אודיו, שם אפשר להיכנס לחדר צ'אט באמצעות הזמנה בלבד. חדרי הצ'אט יכולים להכיל עד 5,000 איש, והמשתתפים יכולים לדון בנושאים שונים באמצעות הודעות קוליות. על פי הדיווחים, סטנפילד היה אחד המנהלים בצ'אט שהנושא שלו הוגדר כ"הלימודים של לואיס פרחאן". הצ'אט הזה נפתח כאלטרנטיבה לצ'אט אחר, שנקרא "האם פרחאן הכתים את המורשת שלו על ידי היותו אנטישמי?", שנסגר לאחר שהגיע לטונים צורמים. גם בצ'אט החדש התעוררו הערות אנטישמיות ותיאוריות קונספירציה, ואחד המשתתפים בו אמר שהוא שמע שם "דברים גרועים יותר ממה שאי פעם קראתי או שמעתי מניאו-נאצים".

View this post on Instagram

A post shared by Stanfield (@lakeithstanfield3)

סטנפילד עצמו לא השתתף בהתבטאויות האלה, אבל כשאישה יהודייה שנכחה בצ'אט שאלה אותו למה הוא מאפשר לדיבורי השנאה להתקיים, הוא אמר שהוא מנסה להישאר ניטרלי. יום לאחר מכן השחקן הצטרף לצ'אט אחר, של אנשי חינוך יהודים שדנו בדברי השנאה שנאמרו בצ'אט על פרחאן, ושם הוא הודה שהוא לא ביצע את תפקידו כראוי כאחד ממנהלי הצ'אט. "אני צריך יותר לב למה שנאמר", הוא אמר, והוסיף שאין לו מספיק ידע לגבי יהדות, אבל שהוא נהנה ללמוד דברים חדשים באפליקציה. 

במקביל, סטנפילד פרסם התנצלות ברשתות החברתיות, שם הוא הבהיר את הדברים, כולל איך בכלל הגיע להיות אחד המנהלים בצ'אט. "אתמול נכנסתי לצ'אט בקלאבהאוס על לואיס פרחאן. כשהמשתתפים בצ'אט שמו לב שאני שם, הפכו אותי מהר מאוד למנהל", הוא כתב. "בשלב מסוים הדיון לקח תפנית מאוד שלילית כשכמה משתמשים העירו הערות אנטישמיות מתועבות. בשלב הזה, הייתי צריך לעצור את הדיון או להוציא את עצמי מהצ'אט. אני מגנה התבטאויות שנאה ודעות מפלות בכל סוג שהוא. אני מתנצל לחלוטין על מה שקרה באותו הצ'אט. אני לא אנטישמי ולא תומך בשום צורה שהיא בדעות שעלו שם".