לאחרונה, סרט אימה משנות השמונים - "מוות אכזרי" - קם לתחייה כשעלה לשרת הסטרימינג HBO מקס, והפוסטר המוכר של הסרט מסתובב בימים אלה ברשתות. אבל למרות שמי שיחליט לצפות ב"מוות אכזרי" כנראה יודע מה מצפה לו, הוחלט ב-HBO מקס להגיש לצפים גרסה חדשה ואלימה הרבה פחות של אותו פוסטר: בעוד התמונה המקורית מציגה בחורה שנחנקת על ידי יד גדולה שלופתת את צווארה מתוך האדמה, בתמונה המצונזרת ניתן לראות שאותה יד הוסרה מהציור - כך שכל שניתן לראות הוא את תמונתה של הבחורה המבועתת, מושיטה ידה אל על בהבעת פנים המשדרת מצוקה.

הסרט עלה לראשונה למסכים בשנת 1981. הוא סובב סביב חמישה סטודנטים מאוניברסיטת מישיגן שנוסעים לגבעות של טנסי כדי לבלות את החופשה בבקתה מבודדת. החופשה, איך לא, הופכת איומה ומסויטת - כשהם מוצאם את ספר המתים, יחד עם מכשיר הקלטה שמנגן לחשים שטניים מתוך הספר, שמשחרר שדים רעים. הסרט זכה  להצלחה בינונית, הן בקופות והן בכל הנוגע לדעות המבקרים, אבל עם השנים הפך לסרט פולחן, ואף זכה לשני המשכים: "מוות אכזרי 2" ו"צבא האופל". הוא ידוע כסרט גרפי במיוחד, ומציג לא רק הפחדות למיניהן אלא גם אלימות קיצונית: גרזנים, מסורים, פגיונות ומה לא.

ההחלטה לצנזר את הפוסטר לסרט ולהסיר ממנו את היד החונקת היא החלטה משונה ללא כל ספק: הקהל של סרטי אימה הוא בדרך כלל כזה שלא מתרגש בקלות מאלימות, דם, צרחות או מראות מבעיתים. גם כשהצופים מבוהלים מהנראה על המסך ומסתירים את עיניהם בכפות הידיים, הם בדרך כלל משאירים חריץ קטן שיאפשר להם בכל זאת להציץ אל הזוועה. מלבד זאת, מיותר לציין שתמונות גרפיות הרבה יותר מזו קידמו סרטים בעבר.

צנזור הפוסטר הפך ויראלי ברחבי הרשת, וגולשים רבים תוהים על קנקנה של הבחירה המשונה. "HBO שינו את הפוסטר של 'מוות אכזרי' מחשש לפגוע באנשים. מה אתם חושבים, העולם השתגע?", כתב גולש אחד בחשבון הטוויטר שלו. אחרת הסבירה, "זה לא סרט ילדים. זה סרט אימה ויש להציג אותו כמו שהוא. אם אתם נפגעים מהפוסטר בלבד, כנראה שאתם פשוט לא צריכים לצפות בו". 

אבל זו איננה הסיבה היחידה שהעלתה את הכרזה המחודשת של "מוות אכזרי" לכותרות. מי ששיפץ את התמונה ככל הנראה לא סיים את הקורס שלו בפוטושופ, וחדי העין יבחינו בפדיחה משעשעת שנגרמה עם עריכת התמונה: האזור ממנו בוקעת היד מתוך האדמה לא טופל כראוי, וה"חור" שנוצר ממעבר היד באדמה עדיין נשאר בתמונה, למרות היעדרה של היד מהפוסטר המחודש. גולשים רבים לא יכולים היו להתעלם מהמחדל, ואחד כתב בחשבון הטוויטר שלו, "מה לעזאזל קורה כאן, HBO מקס? הוצאתם בפוטושופ את היד מהפוסטר המקורי ועכשיו נשאר חור באדמה. זה נראה מטומטם".