רק לפני ימים בודדים פרסמנו כאן ב-mako קנאביס על טיוטה שהופצה ברשת של משרד הבריאות בתחום הקנאביס הרפואי. משרד הבריאות הגיב כי פרסם רק מסמך להערות הציבור וכי כל פרסום אחר איננו פרסום רשמי של המשרד. והנה הערב (יום א') מפרסם משרד הבריאות את מתווה הרפורמה לתחום הקנאביס הכולל שורה של צעדים, ביניהם: הקלות על אופן עבודת החווה והמפעלים, מעבר למרשמים על ידי רופא מומחה, שינוי הפיקוח של היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי), פישוט הייצוא, חיזוק המדיקליזציה והקלה על מטופלים ואולי גולת הכותרת – שינוי הגדרת ה-CBD כסם מסוכן.

בהודעת מצוטט שר הבריאות כמי שנושא בשורה אחרת מזו שהכירו עד עתה מטופלי הקנאביס הרפואי. "כמו במדינות המפותחות ביותר בעולם, גם במערכת הבריאות הישראלית רואים בקנאביס הרפואי אמצעי טיפולי - ולכן אנו מחויבים לפעול להקלה על המטופלים הזקוקים לו.... המתווה החדש לצמצום הרגולציה בשוק הקנאביס הרפואי הוא צעד שמשלב רגישות חברתית לצד הגנה על בריאות הציבור".

"המתווה מפורסם לאחר עבודת מטה מעמיקה עם נציגי מטופלים, יצרנים ורופאים ולאחר קבלת הערות ציבור לטיוטת המתווה.... המתווה החדש צפוי לצמצם בצורה משמעותית את היקף הרגולציה על העוסקים בשוק הקנביס הרפואי, לייצר ודאות למפוקחים, לסייע בהפחתת עלות הקנביס הרפואי למטופלים ולקדם מחקר ופיתוח בתחום הקנביס הרפואי בישראל", נכתב בהודעת משרד הבריאות.