הצעת החוק להענקת פטור מרישום פלילי על שימוש בקנאביס לצריכה עצמית של ח"כ שרן השכל, נפלה אמש (יום ד') במליאת הכנסת. כאמור, מליאת הכנסת דחתה בקריאה טרומית את הצעת חוק פקודת הסמים המסוכנים (תיקון - הגדרת צמח הקנבוס, מדרוג עבירות ועונשים בסם קנבוס), התשפ"א-2021, לאחר הצבעה שמית תמכו בהצעה 52 לעומת 55 שהתנגדו ובהם חברי רע"ם.

עבור מי שמעורה בנושא, מה שקרה אתמול בכנסת- היה צפוי. היה ברור כי הליכוד הולך להכשיל את המהלך, רק כדי להוכיח עד כמה הממשלה הזאת אינה מתפקדת.

ח"כ שרן השכל מגיבה לצעד הפוליטי שעשתה האופוזציה נגד ציבור המטופלים והצרכנים בישראל ובניגוד גמור להבטחות הבחירות. "אני לא מפסיקה את המאבק שלי ואני אביא פתרונות יצירתיים בחודשים הקרובים כדי לוודא שהצדק נעשה עם המטופלים בקנאביס במדינת ישראל ומעל למיליון אזרחים נורמטיביים שסובלים על לא עוול בכפם.

לצערי פעם נוספת הליכוד הוכיח שהוא איבד את דרכו וערכיו, הבטחות הבחירות שלהם כתובות על הקרח והם לא ממצמצים גם במחיר של פגיעה בילדים חולים קשים.

חשוב להבין, אם לא הייתי מעלה את הצעת החוק אתמול, היא הייתה יושבת בצד ארבעה חודשים בגלל שהכנסת יוצאת לפגרה ולכן העדפתי לתת צ׳אנס ולנסות להעביר את זה.

קיוויתי בכל ליבי שהליכוד יתעשתו ברגע האחרון ויבינו שמדובר בחיי אדם. הטענה שלהם כי הצביעו נגד ההצעה שלי כי לא הסכמתי להצמיד את שלהם היא שקרית,

הליכוד מחפשים תירוצים אחרי שירקו בפרצופם של בוחריהם, ואחרי שהצביעו תוך סיכון חייהם של ילדים חולים. לאופוזיציה הוצעו הצעות מרחיקות לכת על מנת להגיע לפשרות ולהעביר את החוק יחד והם סירבו בכל תוקף.
חבל שאותם ח״כים צייצנים היום לא פנו באותן בקשות ליו״ר האופוזיציה במטרה לשנות את דעתו".