בשבוע שעבר הצגנו בפניכם את רשימת היעדים התיירותיים המעניינים ביותר בעולם לחובבי הקנאביס. בראש הרשימה עומדת אורוגוואי – המדינה הראשונה בדרום-אמריקה שהנהיגה לגליזציה מלאה לשימוש בקנאביס, עוד ב-2014. אבל הלגליזציה מגיעה עם כוכבית קטנה, והיא שרכישת קנאביס באופן חופשי מותרת אך ורק לאזרחים מקומיים. במילים אחרות, נכון להיום, מותר לכם לעשן ג'וינט ברחובות מונטוידאו באין מפריע, אבל תאלצו לקוות שתושב מקומי יסכים לרכוש אותו בעבורכם.

כעת, נראה שממשלת אורוגוואי הולכת להסיר את הכוכבית הקטנה הזו מהחוק. דניאל ראדיו, המזכיר הכללי של התאחדות התרופות הלאומית של אורוגוואי, סיפר בראיון על התכנית המדינית לשנות את החקיקה, תוך תקווה כי המהלך יבוצע כבר בחודשים הקרובים. המטרה במהלך איננה להפוך את אורוגוואי לאטרקציה תיירותית, ואירועים הנכנסים תחת הכותרת של "תיירות קנאביס" (כגון סיורים מודרכים בחנויות, פסטיבלים וכנסים) אינם בתכנית. תיירות הקנאביס באורוגוואי היא גבוהה בין כה וכה, אבל במצב הנוכחי, בו נאסר על תיירים לרכוש את הצמח בעצמם, הם רוכשים אותו מגורמים מתווכים מפוקפקים בסכומים מופקעים, ולמעשה מחזקים את השוק האפור במקום לחזק את כלכלת המדינה. בהתחשב בכך שתיירים, במיוחד ממדינות שכנות כמו ארגנטינה וברזיל, נוהרים אל אורוגוואי בכל קיץ בשביל חופשת קנאביס קטנה, החליטו באורוגוואי כי הגיעה העת שהמדינה תרוויח מזה יותר.

הקיץ באורוגוואי מתחיל בסביבות חודש נובמבר, וראשי המדינה מקווים כי יוכלו לקדם את החקיקה כך שתהיה רלוונטית כבר בעונת התיירות הקרובה. כסף חדש לא יזיק למדינה הדרום-אמריקאית הקטנה, במיוחד אחרי שנפגעה, כמו יתר מדינות העולם, ממגיפת הקורונה.