סקר חדש שנעשה בהתבסס על מחקרים אחרונים שבדקו את השפעת הלגליזציה מוכיחה כי רבים מהפחדים שנהגו לטעון נגד לגליזציה מעולם לא התממשו. חששות כמו גידול בתאונות דרכים ובפשיעה, או אנשים שמאבדים את מקום עבודתם – בכל המדדים הללו לא חלה עליה. המחקר הזה נעשה במסגרת רשת הרדיו הציבורית של ארה"ב NPR (‏National Public Radio ) המתמקדת בנושאים כלכליים ופיננסיים.

במקרה של גידול בפשיעה, עולה כי לא חל כל שינוי בנתונים כתוצאה מהחלת הלגלזיציה. קציני משטרה בכירים ופוליטיקאים התבטאו בחריפות נגד לגליזציה, אך הנתונים בשטח מראים אחרת. לגבי תאונות דרכים קטלניות, כמה מחקרים שבדקו את הנושא הזה, הראו כי לא חלה עלייה בכמות ההרוגים. חלק מהמחקרים אף הראו ירידה בכמות תאונות הדרכים.

לגבי עזיבת מקומות עבודה, דווקא המגמה היא הפוכה ביחס לצפי. תעשיית הקנאביס הגדילה את כמות המשרות הנדרשות ורק בשנת 2020 הויספה כ-77,000 משרות חדשות, בעוד שענפים אחרים פיטרו עובדים וצמצמו משרות בגלל מגיפת הקורונה.

עוד נקודה מעניינת היא, התעשייה הזו מגלגלת כסף גדול ולכן גם מהווה נתח גדול מהכנסות מיסים לקופת המדינה.  קליפורניה, לדוגמא, גובה כ- 50 מיליון דולר ממיסי מריחואנה וקולורדו כ- 20 מיליון. אלו סכומי כסף רבים שמשמשים לבניית בתי ספר, הבשקת קמפיינים חינוכיים ותכניות טכנולוגיות.