ניו יורק הכריזה בתחילת אפריל על לגליזציה. על פי מומחים בתעשיה האמריקאית, פעילי ניו יורק ניצלו את מצבו הפוליטי המורכב של מושל המדינה, אנדרו קואומו (Andrew Cuomo) . אבל גם למדו לקחים מהתהליך בקליפורניה.

כזכור, הפוליטיקאי המוערך הסתבך בחודשים האחרונים בשערורייה שקשורה בהפצת מידע שקרי לכאורה על היקף התמותה בבתי האבות במהלך הקורונה וחשש להטרדה מינית של שתי עוזרות לשעבר שלו. דוח של התביעה הכללית של ניו יורק, העלה כי הממשל של קואומו שיקר בנתוני התמותה מקורונה בבתי האבות.

תהליך העבודה על התקציב היה חייב להסתיים עד ה -31 במרץ. אבל בעקבות נזקי הקורונה, היה ברור כי המדינה זקוקה לכספי המיסים ממכירת קנאביס, ביתר שאת, כמו כן, החשש שליווה את התהליך הוא שצרכנים יזלגו' למדינות שכנות אחרות.

מנהיגי המפלגה הדמוקרטית התגייסו לטובת המושל על ידי העברת תכנית קנאביס במטרה להגן על האגף השמאלי ולהסיח את דעת התקשורת מהביעות המקצועיות של קואומו. הכתנית העתידית מבטיחה כי מחצית מהרישיונות ינתנו לאנשים שנפגעו מהמלחמה בקנאביס. כלומר, חלוקה שהיא בהגדרה שוויונית גם כלפי עסקים קטנים שיכולים להתחרות במפעלים וחברות גדולות. הרעיון הוא לפתח מודלים קהילתיים שיאפרו מעורבות קהילתית גבוהה. הצפי הוא שתוך כמה שנים תהפוך ניו יורק לבית קנאביס עולמית.