על פי מחקר עכשווי, רוב מטופלי הקנאביס לא מרגישים בנוח לדבר באופן גלוי עם הרופאים המטפלים שלהם על קנאביס. זאת בעיקר בגלל הדעות הקדומות הנלוות לצמח ולשימוש בו.

המחקר, שהתפרסם במגזין המקצועי Journal of Cannabis Researchתחת הכותרת 'תקשורת בין ספקי שירותי הבריאות ומטופלי קנאביס רפואי בנוגע להפניה והחלפת תרופות' נעשה על ידי על בית הספר לרפואה באוניברסיטת מישיגן. המחקר בחן 275 מטופלי קנאביס בארה"ב ובחן איך הם מתקשרים עם הרופאים שלהם על קנאביס.
"אנשים מדווחים על שימוש בקנאביס כתחליף לתרופות קונבנציונאליות, אבל עשויים לעשות זאת מבלי לידע את הרופאים שמטפלים בהם", נכתב במחקר." לרוב הרשיון לטיפול בקנאביס מאושר על ידי רופא חיצוני והתוצאות מראות על שילוב לקוי בין בריאות המיינסטרים לטיפול בקנאביס רפואי. זה מצביע על הצורך בחינוך רופאים סביב שימוש מותאם בקנאביס".

מתוך 275 מטופלים, 89% דיווחו כי הם צורכים קנאביס במקום תרופות. אך בעוד שרבים מאלה שהיה להם רישיון לקנאביס רפואי במקום תרופות אחרות, 44% מהם סיפרו כי לא שיתפו זאת עם אנשי המקצוע שבאים איתם במגע בתחום הבריאות.

"המחקר שלנו מדגים את הצורך בתיאום טוב יותר בין קנאביס רפואי לרפואה קונבנציונאלית, חינוך בנושא של המערכת האנדוקנבינואידית והיתרונות והסיכונים של שימוש בקנאביס לצרכים רפואיים", זה לא המחקר הראשון שעוסק בבעיות תקשורת בכל הנוגע לקנאביס. מחקרים אחרים הראו שמרבית אנשי המקצוע בתחום הבריאות מרגישים שאין להם מספיק מידע בתחום הקנאביס בכדי לייעץ לחולים.