"אחרי שפרשתי מאגרוף התחלתי לעשן קנאביס. איזו טעות זאת הייתה. הייתי צריך להתחיל הרבה קודם". האיש מאחורי הציטוט המעניין הוא לא אחר מאשר מייק טייסון, מגדולי המתאגרפים בהיסטוריה, וגם מהשנויים במחלוקת שבהם.

את הדברים המעניינים הללו אמר טייסון בראיון לערוץ הכלכלי של אתר Yahoo, בו דיבר על חברת הקנאביס החדשה שהקים, "טייסון 2.0". טייסון סיפר על התחושות שלו כלפי הצמח ועל הסיבות לכך שהוא מאמין בו ובפוטנציאל שלו לעזור לאנשים. "החיים שלי היו אומללים, לא הייתה לי שליטה. הייתי רב עם כולם. אם מישהו ביקש ממני חתימה, נתתי לו אגרוף לפרצוף. הייתי במצב נורא, אבל אז, אחרי שפרשתי, התחלתי לעשן. הייתי צריך לעשן כל הקריירה. הייתי צריך לעשן כשנלחמתי, כי עישון קנאביס שם אותי בהלך רוח אחר. אני רגוע מאוד, וככל שאתה יותר רגוע, אתה מתאגרף יותר טוב. ככה זה אצלי בכל אופן".

מייק טייסון הוא ממש לא הספורטאי האמריקאי הראשון שנכנס לעסקי הקנאביס. בדומה למתאגרף האגדי, רבים מהספורטאים ומספורטאי העבר המוצאים את עצמם בתחום המתפתח מגיעים מענפי ספורט הידועים ברמות גבוהות של כאב הכרוכות בהשתתפות בהם, כמו פוטבול אמריקאי והוקי. רבים מהם צוטטו בעבר על כך שנושא הטיפול בכאב הוא שקירב בינם לבין הצמח. אצל טייסון, באופן לא מפתיע, עושה רושם שהנושא קשור יותר דווקא להשראת מצב רוח רגוע ונינוח, תכונה שבהחלט חסרה לו בימיו כספורטאי.

כמובן שהדברים של טייסון נאמרים מנקודת מבט אישית ולא מפרספקטיבה חוקית. אחרי הכל, גם בימינו אנו ארגוני ספורט רבים אוסרים על שימוש בקנאביס, וזאת על אף שמדובר בחומר שאינו משפר ביצועים מחד ואינו מזיק לבריאות מנגד. יתכן, אגב, שהאיסור הזה ישתנה בקרוב.