מחקר חדש קובע: אנים הצורכים קנאביס ואלכוהול נהנים יותר מיחסי מין. המחקר נערך בספרד ופורסם בסוף החודש שעבר (ב-31 בדצמבר) בכתב העת Healthcare.

הנושא של השפעת אלכוהול וקנאביס על יחסי המין מעניין לא מעט אנשים. פרסומים מחקריים על פגיעה בתפקוד המיני בעקבות שימוש באלכוהול לא חסרות, אבל כך גם נפוצות עדויות של אנשים הטוענים כי האלכוהול, ואולי הקנאביס אפילו יותר, פשוט משפר את ההנאה שלהם מסקס. אלו בדיוק הטענות אותן ביקשה לבדוק קבוצת החוקרים הספרדית, באמצעות סדרת שאלונים שהועברה ל-274 צעירים בגילאי 18-30.

זוג צוחק (צילום: Aleksandra Belinskaya, shutterstock)
צילום: Aleksandra Belinskaya, shutterstock

בין השאר, ענו הנבדקים על שאלון העוסק בתפקוד מיני ובחוויה המינית ממספר אספקטים. בהשוואה בין צרכני קנאביס לבין אנשים שאינם משתמשים בקנאביס כלל, נמצא כי אין אמנם הבדל בין הקבוצות בנוגע לתשוקה המינית, אבל צרכני הקנאביס נהנים מתפקוד מיני טוב יותר וחווים אורגזמה מהנה יותר. מעניין לא פחות – התוצאות היו דומות גם בנוגע לאלכוהול.

יתרה מכך, גם בתוך קבוצת צרכני הקנאביס, נמצא שככל שמשתמשים בקנאביס יותר, כך נהנים יותר מסקס ומתפקוד מיני גבוה. על-פי סברת החוקרים, אחת הסיבות שעשויות להסביר את תוצאות המחקר המעיינות היא הפחתה בחרדה ובבושה בעקבות שימוש בקנאביס ובאלכוהול, שני גורמים שבהחלט עשויים לפגום בחוויה המינית אצל אנשים רבים.