טיוטת חוק חדשה שנמצאת כעת על שולחן המשרד לפיתוח והשקעות ביוון, עשויה להכריע בנושא קנאביס ביוון, שהיא חלק בלתי נפרד מהאיחוד האירופי.

יוון ספגה נזקים כלכלים כבדים ביותר, תחילה עם ההתמוטטות הבנקאית בשנת 2008 ובשנה האחרונה בעקבות מגיפת הקורונה. על פי נתוני ה-OECD התיירות היוותה כ- 6.8 % מהכנסות המדינה ויש לה תפקיד חשוב בהבראת הכלכלה של יוון. כרגע ברור כי תעשיית הקנאביס עשויה להביא להתפתחות כלכלית של המדינה.
יוון נחשבת ליעד תיירותי מרכזי עבור תיירים אירופאיים, בעיקר אלה הגרמנים. אך מאחר ואירופה היא חוצת גבולות, הרעיון של חופשת קנאביס ביוון או באחד האיים שלה הוא אטרקטיבי ביותר.

במובן הזה יש ליוון יכולת לפתח תעשייה שמתעכבת במדינות אחרות, כמו בספרד. כמו נבאדה, ארה"ב, כך ליוון יש את היכולת להפוך למדינה הראשונה בה ביטוח הבריאות מכסה טיפולי קנאביס, בזמן שהמטופלים נמצאים בחופשה. כלומר, מאחר וביטוח בריאות אירופאי הוא למעשה חוצה גבולות, הרעיון של חופשה זולה עם גישה לקנאביס רפואי היא לחלוטין הגיונית.

בדומה לנבאדה, תעשיית הקנאביס היא אופציה לפיתוח כלכלי עבור אירופה כולה. כלכלת יוון יכולה לקבל כתוצאה מכך, עשויה לקבל זריקת אנרגיה משמעותית. הצפי הוא שתוך שנה- שנתיים, העולם צפוי לעבור שינוי כשהקנאביס הופך למנוע. נורמליזציה ביוון בכל הנוגע לקנאביס, הוא ללא ספק הצעד הראשון.