ביום ראשון הקרוב (ה-10 באוקטובר) תובא בפני ועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק להסדרת השימוש בקנאביס למטרות רפואיות. את ההצעה, אשר נועדה להקל את ההליך המסורבל של קבלת רישיון לשימוש בקנאביס רפואי כפי שהוא קיים כיום בישראל, אותו יזמה ח"כ שרן השכל. אם הצעת החוק תתקבל, יוכר הקנאביס כתרופת מרשם, ויתאפשר לרופאים לרשום אותה למטופליהם ביתר קלות מבלי שיצטרכו לעבור מסכת של ביורוקרטיות מתישות.

בנוסף לכך, מבקש החוק להפוך את הליך הפקת הקנאביס הרפואי למפוקח יותר על כל שלביו השונים, במטרה להבטיח כי מטופלים יזכו לקבל מוצר קבוע, יציב, אמין ואיכותי. עם זאת, החוק יקל על מגדלים לקבל רישיון ויבטל הגבלות ייצור הקיימות כיום.

"הצעת החוק מחייבת לקבוע את הנדרש מכל גורם בשרשרת הגידול, הייצור, ההפצה, אחזקת המלאי והניפוק של תכשירי קנאביס ואופן הרישום המסחרי בו, הפוגעים כיום אנושות בזמינות ואיכות הטיפול בקנאביס הרפואי, בנזקקים לו ובמגדליו – שיזכו להקלה בקבלת רישיון, הארכתו, וביטול הגבלת כמות הייצור". מסבירה ח"כ השכל. 

ח"כ השכל פעילה כבר מספר שנים בנושא חוקי הקנאביס, הן בפן הרפואי והן בפן של לגליזציה מלאה לשימוש פנאי, והיא עומדת בראש המאבק שהחל כנושא נישתי וניצב כיום במרכז הבמה. היא הייתה חברת הכנסת הראשונה שקידמה את נושא הלגליזציה מתוך מפלגת שלטון (בימיה כחברת הליכוד) ורק לפני כחודשיים היא העלתה את הצעת החוק – שנפלה - לאי הפללת משתמשי קנאביס. כעת היא מקווה שהצעת החוק הנוכחית תצליח לעבור, כשהמטרה היא הקלה על מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל.

"תקווה חדשה התחייבה לבוחריה לשנות את מדיניות הקנאביס במדינת ישראל" כתבה חברת הכנסת בהצהרתה הרשמית. "כמי שהובילה את הנושא בשש השנים האחרונות, אני שמחה שהצעת הדגל הזו תתקדם ותסייע למאות אלפי חולים, מטופלים ובני משפחותיהם לקבל תרופה איכותית במחיר הגיוני, ותחזיר את מדינת ישראל להוביל בתחום הקנאביס במקום להשתרך מאחור. כל מפלגות הקואליציה מחוייבות לתמיכה בחוק כפי שהתחייבו בהסכמים הקואליציוניים ואני מקווה שיחד נוכל לתת מזור למאות אלפי חולים במדינת ישראל".

תגובת עמותת הקנאביס הרפואי להצעת החוק: "עמותת הקנאביס הרפואי מברכת על הצ"ח חשוב זה, ורואה בו אור ראשון של תקווה - לאחר שנתיים בה נותרה אוכלוסיית החולים הקשים ביותר במדינת ישראל בלא טיפול רפואי ראוי. אחרי חצי שנת כהונה בה שר הבריאות הורוביץ לא התייחס בשום צורה למצוקתינו, ולא רק שהותיר שנים של הבטחות מטעם מפלגתו יתומות - אלא שהותיר ילדים וקשישים במחלות קשות  ומסכנות חיים בלא כל פתרון,  כולי תקווה שביום ראשון יעשה שר הבריאות הורוביץ וכל שרי ממשלת ישראל את הדבר הנכון - מכל בחינה מוסרית ואנושית - ויצביעו בעד הצעת החוק הזו שמעניקה לראשונה פתרונות למצוקה של עשרות אלפים חולים קשים הנזקקים לטיפול בקנאביס רפואי".