יש מדינות שמאפשרות לאזרחים לגדל קנאביס, ויש מדינות שממש דורשות את זה: ממשלת תאילנד תחלק לאזרחי המדינה מיליון שתילי קנאביס בחינם. כך, על פי פרסום ב-CNN אמש (רביעי), הודיע שר הבריאות התאילנדי אנוטין צ'רנווירקול.

ההודעה מגיעה בעקבות ההכרזה של ממשלת תאילנד על אי-הפללת צרכני קנאביס, שפורסמה בתחילת השנה. החוק החדש, שייכנס לתוקפו ב-9 ביוני הקרוב, יאפשר לאזרחי תאילנד לגדל קנאביס באופן חוקי לחלוטין, וכדי לסמן את השינוי החד במדיניות, תחלק הממשלה במתנה שתילים לאזרחים בכל רחבי המדינה.

חוף תאילנד (צילום: martinho Smart, shutterstock)
חוף בתאילנד | צילום: martinho Smart, shutterstock

מה שהחוק החדש לא מאפשר הוא מכירת קנאביס ללא רישיון. המטרה היא שכן יהיה פיקוח על המוצרים שמסתובבים בשוק, ובמיוחד בכל הנוגע לקנאביס לשימוש רפואי. מכירת קנאביס ללא היתר תמשיך להיות עבירה חמורה שהעונש בגינה כבד, והנושא נוגע בעיקר לתיירות קנאביס נכנסת. ממשלת תאילנד בונה מאוד על ההכנסות הכספיות המשמעותיות שניתן יהיה לקצור מהתיירים הרבים שמגיעים למדינה, שבין כה וכה ידועה כיעד לנופש רגוע ולמסיבות.

בנוגע לאזרחים המקומיים - כשלכל תושב מותר לגדל קנאביס כאוות נפשו, יתכן שלא יהיה כל צורך לדאוג מרכישת קנאביס מגורמים בלתי חוקיים. אחרי הכל, הם עומדים לקבל עציץ משלהם במתנה מהמדינה. יופי של מחווה.