אמש פורסם כי אסנת ואלי לוי, הגישו תלונה נגד קובי פרץ ושותפיו, בטענה כי השתלטו על האתר עמותת מעל"ה, שמובילה במתן רשיונות רפואיים לקנאביס לזכרו של בנה של אסנת, עוז מנדלביץ' ז"ל.

כאמור, פרץ נכנס כשותף לפני כמה שבועות לאתר "ירוק'לה" שמסייע בלווי להנפקת רשיון קנאביס. לטענת בני הזוג אנשי אתר החברה "ירוקל'ה", בה שותף פרץ, השתלטו על אתר עמותת "מעל"ה".

אתמול ניסה אלי להיכנס לאתר בסביבות השעה 22:30 ובכל פעם נשלח אוטומטית לאתר של "ירוקל'ה". "ניסיתי להיכנס שוב ושוב לאתר והוא כל הזמן זורק אותי ל"ירוקל'ה". מה שמצחיק זה שרואים את קובי פרץ שם, כשהוא עומד ליד קשישה ומסייע לה עם הקנאביס.הוא קורא לעצמו רובין הוד. וזה הכי לא רובין הוד. זה עסק רווחי ולא עמותה. רק כשדיברתי עם האיש הטכני שלי הוא אמר: 'אלי, גנבו את הדומיין'. התקשרתי לבן דוד שלי שהוא מומחה לסייבר, לקח לי "פרץ כמה דקות ואז הבנתי. התקשרתי מיד למשטרה והם ביקשו שאגיע הבוקר, שיהיה נוכח חוקר של יחידת הסייבר".

"חיים כדי להנציח אותו"

אסנת היא אם שכולה שאיבדה את בנה עוז במבצע "צוק איתן". מאז היא ובן זוגה פועלים בשורה של מיזמים ופעילויות חברתיות על מנת להנציח אותו. "אני ואוסנת חיים בשביל להנציח את עוזי", מתאר אלי. "העמותה היא רק חלק מכל הפעילויות שאנחנו עושים כדי להנציח אותו. השקענו את כל מרצינו בעמותה הזאת", מוסיפה אסנת.

בעבר היה בבעלותם משרד ייעוץ בתחום הפיננסים שנתן שירות עסקי לשורה של חברות גדולות במשק, אך מאז שבנם נהרג בשדה הקרב, הם משקיעים את כל זמנם ומרצם בהנצחתו. הם הקימו קו של חלוקת מזון למשפחות נזקקות בעבר ובחג הזה תרמו 3500 ש"ח למשפחות מעוטות יכולת על מנת שיוכלו לרכוש מוצרי מזון לחג. אחת לשנה הם מקיימים טיול אופניים עבור נוער בסיכון (בשנה שעברה התקיים בטבריה ובקריות), מסייעים במילגות לחיילים מצטיינים בנגינה שמוענקות במסגרת פסטיבל כליזמר, בגלל שעוז נהג לנגן בכינור.

מאותה סיבה הקימו את עמותת מעל"ה, שפועלת למען הכוונה ושיקום של מטופלי קנאביס, מעניקה לווי למטופלים ומכשירה אזרחים להפוך למטפלי קנאביס בקהילה. לאחרונה עשו צעד משמעותי והקימו את האתר, דרכו אפשר להנפיק רשיון קנאביס און ליין בעלות של 280 ש"ח בלבד. האתר מביא איתו כניסות של אלפי אנשים מדי יום (יש לא מעט ארגונים ובעלי מקצוע שהפכו למעאכרים וגובים על לווי זהה מאות עד אלפי שקלים).
"בשביל זה הקמנו את הארגון הזה ואנחנו פעולים להוזיל את העלויות של המטופלים. בעתיד גם נפעל לטובת הוזלת הקנאביס עצמו. אנחנו ממש משתדלים לפעול למען המטופלים, כי אנחנו יודעים שהתעשיה הזאת רוויה בכסף ואינטרסים", מתאר לוי.

עד אתמול, רגע הפריצה לאתר, היו יחסי עבודה וידידות מצויינים בין שני האתרים. אלי התקשר מיד ליואל צברי, אחד מהשותפים של "ירוק'לה", כשגילה שהאתר נפרץ. "התקשרתי ליואל כי הם בני בית בעמותה ויש בינינו יחסי עבודה מצויינים. התגובה של יואל לא היתה ברורה. הוא הכחיש ולא ידע, אבל מה שהפריע לנו היה שאף אחד מהשותפים האחרים לא התקשר לדבר איתנו. אני לא חוקר משטרתי, אני יודע דבר אחד – מאוד ציפיתי שחוץ מיואל, השותפים האחרים יתקשרו אלינו, אבל הם לא עשו את זה. לא היינו עושים בלגן, הרגשנו שהם לא איתנו, וזה מה שגרם לנו להגיש תלונה במשטרה".

אבל מה שמכאיב להם הוא לא הניסיון להשתלט על הלידים של כמעט 5000 מטופלי קנאביס שהם מלווים, אלא הפגיעה בזיכרון של עוז. "האתר מקבל המון פניות והגיוני שירצו לקבל את הלידים האלו. הנושא של הלידים הוא כואב ולא נעים. מה שמפריע לנו הוא שזה אתר של הנצחה לזכרו של עוזי. וויתרנו על החיים בשביל להנציח את עוזי. כדי שהשם שלו יזכר לדורי דורות. ההמשכיות שלו היא אפשרית רק במיזמים שתורמים לחברה, כי הוא מת בשדה הקרב. באמצעות השם שלו, אנחנו עושים למען החברה. זה פגע לנו במקום האישי, של ההנצחה של עוזי. מי יגן עליו? רק אנחנו יכולים להגן עליו".

רק לפני שנה נופצה האנדרטה של עוז, השנה פרצו לאתר שנושא את שמו. כל זה קורה רגע אחרי יום ההולדת שלו שחל ב-23.3 וימים בודדים לפני יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. "אנחנו מרגישים שדקרו אותנו בסכין בלב. לא בגלל הנסיון לגנוב לידים, אלא בגלל הבן שלנו ז"ל. שיש תאריכים משמעותיים ודברים מזעזעים קורים בהם. הבנאדם נתן את חייו וברגע שלא שומרים, הוא חוטף. ככה זה מרגיש".