חברת אינטרקיור הודיעה על חתימת מזכר הבנות לרכישת חברת קרן פרמצבטיקה, בעלת המותג בטר קנאביס. המזכר הוא לרכישה של פעילות גידול ושיווק הקנאביס של בטר בארץ ובעולם, למעט הפעילות שהחלה החברה לפתח באוסטרליה. כמו כן מתכננת אינטרקיור לרכוש 50% ממניות קאן פארמה, בעלת הזכויות למסחור מוצרי פארמה מבוססי קנאביס על פי הידע שנצבר בבטר.

>>הכתבה פורסמה במקור בגלובס

אינטרקיור (660) נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 741 מיליון שקל ועומדת להתמזג לתוך חברת SPAC בנאסד"ק. 

קאן (המוכרת יותר בשם המותג - בטר) היא אחת מחברות הקנאביס הוותיקות בישראל, ותחת אסדרת הקנאביס הישנה שהייתה תקפה עד 2019, היא הייתה אחת ממובילות השוק. היא מייצרת את אחד המותגים המועדפים לטיפול בילדים אוטיסטים, ולאורך השנים אגרה מידע רב לגבי טיפול בתחום. אולם, מיזוג שלא צלח לחברה הבורסאית וויטסמוק, השאיר את החברה בלי מקור קבוע למזומנים דווקא בתקופה המאתגרת של מעבר לאסדרת הקנאביס החדשה. הכנסותיה של בטר אמנם מוערכות עדיין בכמה עשרות מיליוני שקלים והיא ככל הנראה רווחית, כך שהיא אחת מחברות הקנאביס החזקות בישראל, אך היא לא הצליחה לעשות את קפיצת המדרגה שעשו החברות המובילות היום את התחום בארץ, כמו אינטרקיור עצמה, מבחינת מעבר לייצוא והתקשרות עם מותגים מובילים בחו"ל וצמיחה של מאות אחוזים.

2 - לוגו better

במסגרת העסקה הנוכחית, אינטרקיור תקצה לבעלי המניות הקיימים של קאן 10.4% ממניות החברה טרם המיזוג לתוך ה-SPAC, כאשר לפי השווי שהוערך לאינטרקיור לצורך המיזוג (300 מיליון דולר), שווה ההקצאה 35 מיליון דולר. בנוסף תשקיע אינטרקיור עד 2.5 מיליון דולר בפעילות בטר אוסטרליה לפי שווי של 20 מיליון דולר לפני הכסף, וזאת בתנאי שבעלי המניות של בטר ישקיעו בחברה סכום דומה. עוד תחלק אינטרקיור לקאן הלוואה של 500 אלף דולר לבטר פארמה, לשם האצת הפעילות של החברה.