ביום שלישי הקרוב, ה-20.4 יציינו מטופלי הקנאביס בישראל את "יום החופש" או בכינויו המוכר "ליל הבאנגים הגדול", לציון שחרור עמוס סילבר והצמח (והזדהות עם חגיגות יום המריחואנה הבינלאומי), החל מהשעה 16:20 בכיכר רבין. האירוע יפתח בהדלקה מסורתית לטובת 'קורבנות הרפורמה', כך על פי המארגנים (הכוונה היא לרפורמת משרד הבריאות מ-2019 שגרמה לפגיעה רבה בקרב מטופלי הקנאביס).

סיגל גולן (או בשם הבמה שלה, סיגלייז) היא מפיקת האירוע, בעצמה צרכנית קנאביס כבר 4 עשורים, מטופלת ואקטיביסטית. סיגל מעוניינת לשנות את הנראטיב כלפי מטופלי הקנאביס, שמוצגים כסטלנים "ובטטות כורסא". היא גם זו שחתומה על האירוע מול משטרת ישראל, שלדבריה "עובדים בשיתוף פעולה מדהים עם יוזמי האירוע. הם באים לקראתנו ומקשיבים. ולכן חשוב לי להגיד לכל מי שמגיע שיתנהג בכבוד, בלי פרובוקציות ובלי טיזינג. הם לא באים למנוע מאיתנו את המחאה שלנו. אז אנא התנהגו בהתאם!".

באירוע צפויים להופיע אמנים שגם הם מטופלים. ביניהם, רועי ברדה, אמנית הרגאיי הבינלאומית שושה, הדיג'איים ראסטה ציון, אריק איואסקה ושוגי. מעבר לחלק האמנותי, יתייצבו על הבמה נואמים בולטים מהסצנה המקומית, כמו: שלומי סנדק, האקטיביסט ניר יופטרו, תום רז מ'ליגלייז', האונקולוג ג'/וני גרינפלד, המשפטן ד"ר פנחס יחזקאלי, גלי סילבר בלייב מאריזונה וסיגל עצמה.

עוד אישה בולטת שעומדת מאחורי היוזמה היא גלי סילבר, אשתו של עמוס סילבר, אחד ממייסדי טלגראס שעצור בשנתיים האחרונות על שורה של אישומים, ביניהם ניהול ארגון פשע. סילבר, שמתגוררת באריזונה, יוזמת אירוע חוצה יבשות.

הנה מה שכתבה בעמוד האירוע בפייסבוק:
נכתב בלשון נקבה, אך מופנה ל-2 המינים היפים
בנות אנחנו מתחילות ברוטשילד וביחד צועדות לכיכר רבין!
מי שמגיעה אחרי 5 שתגיע כבר לכיכר רבין.
אנחנו לא רוצים להיות ברווזים במטווח של משטרת ישראל ולכן -
**נא להגיע בתחבורה ציבורית!
משטרת ישראל משועממת, והיא תרצה לפסול רישיונות על "נהיגה בהשפעת סמים".
אני בשלילה כבר שנתיים מאז ליל הבאנגים האחרון שהשתתפתי בו, אל תנהגו באוטו, אל תהיו אני.
עישונים וכאלה - יש מתחם מיועד לעישון,
אפשר לעשן איפה שרוצים אבל זה באחריותכן.
אנא שימרו על עצמכן מדוחות.
במידה וקיבלתן דוח -
לערער!
**לא להודות בשום דבר ובטח שלא מדובר בקנאביס**.