עכשיו שניו יורק אישרה חקיקה המאפשרת לגיטימציה לשימוש לצרכי פנאי של מריחואנה לבני 21 ומעלה, הפסיקו שוטרים בצפון המדינה לעצור אנשים שנתפסים בשדה התעופה עם מינונים נמוכים של מריחואנה.

סארט ר.ג'ונסון, מנהל האבטחה הפדרלי של נמל התעופה של אלבני ועוד 14 שדות תעופה סמוכים, מסביר כי אמנם קנאביס נותר בלתי חוקי מבחינה פדרלית, אך מעצר של אנשים אינו בעל עדיפות עבור כוחות המשטרה, שמעדיפים להשקיע את המאמצים ואת היחידות השונות בזיהוי איומים ממשיים.

"הביטחון בשדה התעוםה לא יחרים מנוסעים מריחואנה. אנחנו מחפשים איומים כמו חומרי נפץ וכלי נשק. גם אם גילינו מריחואנה, אנחנו מעדכנים את רשויות אכיפת החוק", סיפר ג'ונסון ל- Times Union.

באופן כללי, רשות שדות התעופה האמריקאית (TSA) היא איננה סוכנות איכפת חוק, וכלם אינה יכולה לעצור ישירות או לנקוט בפעולה נגד אנשים הנושאים קנאביס בתיקיהם. החוק הפדראלי מחייב את התפקידים להתקשר למשטרה המקומית ברגע שהם מגלים קנאביס או סמים לא חוקיים, במהלך בדיקות אבטחה שגרתיות.

עד לאחרונה, אלה היו הכללים, אך מאז ה-31 למרץ, היום בו נכנס לתוקף החוק לשימוש קנאביס בקרב מבוגרים בניו יורק, הפסיקו רשמית לקנוס או לעצור אנשים בגין החזקת קנאביס.

אגב, מדינות כמו קולרדו ונבאדה, מיקמו בשדות התעופה קופסאות, המאפשרות למטיילים להיפטר ממוצרי קנאביס טרם עלייתם לטיסה, כשהם טסים למדינות בהן קנאביס אינו חוקי.