יומיים בלבד אחרי שהותר לאזרחי תאילנד לגדל שתילי קנאביס בביתם, 600,000 אזרחים כבר הספיקו להגיש בקשה רשמית לקבלת רישיון לעשות זאת. על פי The Nation Thailand, מיום חמישי (היום בו נכנס החוק לתוקף) ועד ליום שבת בשעה 7:00, נכנסו אל האתר הרשמי של מנהל המזון והתרופות של תאילנד לא פחות מ-32 מיליון אזרחים.

ביום חמישי האחרון תאילנד נכנסה באופן רשמי לעידן חדש: עידן של אי-הפללת צרכני קנאביס, ואישור חוקי לגדל את הצמח ולמכור אותו. האישור לגדל את הצמח תקף לכל אזרח באשר הוא, אבל הוא כרוך בקבלת רישיון מיוחד המתיר לעשות זאת. מדובר בהליך ביורוקרטי לחלוטין, ורוב הבקשות שתוגשנה צפויות להתקבל, מלבד במקרים חריגים. לראיה: חלוקת מיליון שתילי קנאביס על ידי הממשלה לאזרחיה, במתנה.

בנגקוק (צילום: יגאל לרנר)
בנגקוק, תאילנד | צילום: יגאל לרנר

אזרחי תאילנד, מדינה שידועה בהיותה יעד אטרקטיבי במיוחד לתיירים שמחפשים נופש, ספא, רוגע או מסיבות, מודעים היטב לפוטנציאל הכלכלי העצום שקיים בתעשיית קנאביס משגשגת. שלא לדבר על היתרון הכלכלי של צרכני הקנאביס המקומיים בגידול עצמי של הצמח, ללא צורך לרכוש אותו במחירי השוק ובאופן בלתי-חוקי.

גל הכניסות העצום לאתר האינטרנט של מנהל המזון והתרופות הוא מובן בהחלט. למעשה, קיימים שני אתרים אליהם יכולים האזרחים המקומיים להיכנס על מנת לקבל אישור פורמלי לגידול קנאביס בביתם. בעקבות העומס הגדול, מתמודדת תאילנד גם אתרי-הונאה שהוקמו במטרה לסחוט מידע אישי ותשלומים מאזרחים שלא מצליחים להתחבר לשני האתרים הרשמיים של משרד הבריאות. מנהל התרופות והמזון של תאילנד פרסם ברשתות החברתיות אזהרה ברורה מאותם האתרים.