בישראל אנחנו עוד במאמצים להקים ממשלה אחרי 4 סבבי בחירות, מה שאולי יקקדם את נושא הלגליזציה, אבל בעולם מתרחשת לה מהפיכה של ממש. בארה"ב, הקנאביס זמין ליותר מ-230 מיליון אמריקאים לשימוש רפואי, 17 מדינות בארה"ב כבר נמצאות בתהליך לגליזציה וסקר שנערך על ידיPew Research באפריל, חושף כי 91 אחוזים מהתושבים סבורים כי מריחואנה צריכה להיות חוקית. אבל בשבועות האחרונים דווקא במעוזים שמרניים הונחו הצעות חוק ללגליזציה. במדינות כמו צפון קרוליינה, אלבמה וקנזס.

"קנאביס רפואי הוא הנושא בו אנו נתקלים בנפיצות הגבוהה בין דמוקרטים לרפובליקנים", אמרה הת'ר פאזיו (Heather Fazio) תומכת מריחואנה בטקסס.

למרות זאת, דווקא במדינות שמרניות, כאלה שנחשבות למעוזים של הרפובליקנים, חלה התקדמות.
כך לדוגמא, בצפון קרוליינה הוגשה הצעת חוק על ידי הסנאטור רפובליקני בייל ראבון (Bill Rabon) שתאפשר לרופאים להעניק קנאביס רפואי לחולים שסובלים ממחלות סרטן, אפילפסיה וגלאוקומה.

באלבמה הועברה הצעת חוק שאושרה על ידי הסנאט והועברה למושל.

בקנזס המושלת הדמוקרטית, לאורה קלי (Laura Kelly) תמכה בצעד של לגלזיציה של קנאביס רפואי ודחפה את הרעיון כדרך לגייס הכנסות ממיסים למימון תכנית הבריאות Obamacare, שיזם הנשיא לשעבר, ברק אובמה. הצעת החוק טרם עברה, אך צפויה לעבור בינואר.

בטקסס הועברה הצעת חוק עברה בתמיכת נציגת המפלגה הרפובליקנית, סטפני קליק (Stephanie Klick) מתוך מטרה להרחיב אותה. כרגע בטקסס, פועלת תכנית קנאביס רפואי המאפשרת לחולים אפילפסיה גישה למוצרי קנאביס, שחייבים להכיל פחות מ-0.5% THC.

במינסוטה יש תמיכה רחבה מצד שתי המפלגות בתמיכת הרחבת התכנית לקנאביס רפואי. השינוי הגדול הצפוי הוא ככל הנראה סוף לאיסור בשימוש בפרחי הצמח, שלרוב מטופלים וצרכנים מעשנים או מאדים.
בלואיזיאנה גם יש כוונה לכלול את פרחי הקנאביס, כחלק מהרחבת התכנית הרפואית. הצעת חוק נפרדת תחייב את השימוש בפרחי המריחואנה במיסוי של 4.45%.

דווקר בקנטאקי המאמצים להכשיר קנאביס רפואי נבלמו. גם בדרום קרוליינה הצעת החוק תקועה. ובטנסי שם שקלו הצעת חוק לאי הפללה של מריחואנה רפואית, אך היא נפלה בהפרש של קול אחד. גם בנברסקה הוגשה הצעת חוק, אך אין לה הרבה סיכויים לעבור, בהתחשב בהתנגדותו הנמרצת של המושל הרפובליקני, פיט ריקטס (Pete Ricketts).