רוסיה מונעת מנציגי שגרירות ארצות הברית לבקר את הכדורסלנית בריטני גריינר, המצויה במעצר במוסקבה מאז ה-17 בפברואר. גריינר נעצרה אחרי שנתפסה עם עט אידוי ומספר בקבוקונים של שמן קנאביס בנמל תעופה בבירת רוסיה. השבוע פורסם כי מעצרה (טרם המשפט) הוארך בחודש נוסף.

על-פי הדיווחים בארצות הברית, שגרירות ארצות הברית ברוסיה הודיעה אתמול (שלישי) כי זו הפעם השלישית במהלך החודש האחרון בה הממשל הרוסי מנע מנציגיה לבקר את הכדורסלנית בת ה-31. ההתנהלות הרוסית מגבירה את החשש כי גריינר אינה עצורה אך ורק בשל העבירות המיוחסות לה, וכי היא משמשת למעשה כבת ערובה לכל דבר, בימים מורכבים במיוחד ביחסי רוסיה עם ארצות הברית והמערב. בתחילת השבוע אף פורסמו ברוסיה ידיעות על כך שבמוסקבה מעוניינים לבצע עסקת "חילופי שבויים", במסגרתה תשוחרר בריטני גריינר ממעצר בתמורה לשחרורו של סוחר הנשק הרוסי ויקטור בוט מהכלא האמריקאי.

"בפעם השלישית בתוך חודש, הרשויות ברוסיה מנעו מהשגרירות לבקר את האזרחית האמריקאית העצורה בריטני גריינר", נכתב בציוץ רשמי של השגרירות האמריקאית. "זה לא מקובל, אנחנו מצפים ממשרד החוץ של רוסיה לספק לנו גישה קונסולרית, כפי שמצופה על פי החוק הבינלאומי".