אמאזון הודיעה לפני יומיים (21.9) כי לא תערוך בדיקות סמים לעובדיה, כמו גם למועמדים חדשים כתנאי קבלה לעבודה בחברה. יתרה מכך, בחברה קראו לעובדים אשר פוטרו בעבר בגלל שנכשלו בבדיקת סמים לחזור ולהגיש את מועמדותם לחברה, כמו גם למועמדים פוטנציאליים שמועמדותם נשללה בעבר בגלל סיבה דומה.

על-פי הודעתה הרשמית של אמאזון, מספר סיבות הובילו להחלטה. "ראשית", נכתב באתר החברה, "מספר הולך וגדל של מדינות עוברות ללגליזציה של קנאביס ברמות שונות, מה שמקשה על יצירת תכנית אחידה ושוויונית לבחינת שימוש העובדים במריחואנה". "שנית", ממשיכה ההצהרה, "מערכת נתונים לאומית מראה כי בדיקות קנאביס לפי העסקה מפלות מועמדים שחורים באופן בלתי-שוויוני ומהוות חסם משמעותי לקבלה לעבודה".

סיבה נוספת לשינוי המדיניות מקורה באינטרס הכלכלי של החברה: "אמאזון גדלה בקצב מתמיד, אנחנו תמיד מחפשים עובדים חדשים וראויים והבנו שביטול בדיקות הקנאביס מאפשר לנו להרחיב את רשימת המועמדים שלנו".

זו לא הפעם הראשונה שאמאזון יוצאת בהצהרות הקשורות בעולם הקנאביס. בתקופה האחרונה הודיעו בחברה על תמיכתם בהליכים של לגליזציה ואי-הפללה של צרכני קנאביס, תוך דגש על האפליה בין שחורים לבין לבנים בכל הנוגע להפללה ולענישה על עבירות הקשורות בשימוש בקנאביס. "אנו מצפים לעבודה עם הקונגרס ועם תומכים אחרים, כדי להבטיח רפורמה הכרחית בחוק הקנאביס במדינה", נרשם בהודעה הרשמית של החברה.