האחים המוזרים

סדרת אנימציה חדשה עלתה לפני שבועיים ברשת הסטרימינג האמריקאית "טובי" (Tubi). שם הסדרה הוא "The Freak Brothers" (בעברית - האחים המוזרים) והיא מתארת את עלילותיהם שלושה חברים סטלנים (וחתולה) המעשנים ב-1969 זן מיוחד במיוחד של קנאביס, שמכניס אותם לתרדמת של כ-50 שנה, עד שלפתע כולם מתעוררים בשנת 2020. וודי הרלסון וג'ון גודמן הם רק חלק מהמדובבים בסדרה, שהפכה בן-רגע לנצפית ביותר מכל השידורים שיש לרשת הסטרימינג האמריקאית להציע.

כלבים ספגו הרעלת קנאביס – בדרך מוזרה במיוחד

כמו שאר היונקים, גם כלבים עלולים לחוות הרעלה. מחקר חדש שהתפרסם באוסטרליה ניסה להתחקות אחר כל הסיבות להרעלה שחוו כלבים בעשר השנים האחרונות, בהתבסס על כל הנתונים שנאספו (כמובן שבמקרים רבים לא מבצעים בדיקת שתן כדי למצוא את מקור ההרעלה). מאז 2011 נאספו 15 מקרים שונים של כלבים שחוו הרעלה, שהתבטאה ברגישות יתר לגירויים, פגיעה בשיווי המשקל וכן אובדן הכרה, ובכל המקרים הללו התברר שמקור ההרעלה הוא THC. ואיך הגיע THC לקיבתם של הכלבים. בכל המקרים, על פי עדותם של בעליהם, אכלו הכלבים צואת בני אדם: בחוף, בחניוני לילה ובטיולים. מוזר לגלות שהדבר הכי נורא באכילת צואה של בני אדם הוא הרעלת קנאביס. מוזר גם לגלות שכלבים אוסטרלים צריכים לרדת לרמה הזאת בשביל לקבל קצת THC. הגיע הזמן שיתחילו להתנהג כמו בני אדם.

כלב קשור (אילוסטרציה: Brezhneva.od, shutterstock)
שימו לב מה הכלב שלכם אוכל | אילוסטרציה: Brezhneva.od, shutterstock

>> עוד חדשות מעניינות מעולם הקנאביס

"תופתעו, אני פשוט מעשן הרבה"

השימוש בקנאביס בקנדה הוא חוקי, אבל המכירה שלו אמורה להתבצע רק על-ידי בעלי רישיון. לפיכך, אחזקת קנאביס בכמויות שהן מעבר למיועד לשימוש אישי נמצאת עדיין מחוץ לחוק. בשבוע שעבר (ב-20 בנובמבר) נעצר גבר קנדי על-ידי משטרת התנועה המקומית במחוז אונטריו, והשוטרים מצאו להפתעתם לא פחות מ-8 ק"ג קנאביס ברכבו של הנהג, שזהותו לא הותרה לפרסום. "תופתעו, אני מעשן הרבה", הייתה תגובתו המיידית של הנהג על אחזקה של קנאביס בשווי מוערך של 8,265 דולר קנדי כ-20,000 ש"ח. התרוץ לא השביע את רצונם של השוטרים, שעצרו את הגבר, והוא יואשם באחזקת קנאביס בכמות המיועדת לסחר בלתי-חוקי.

חבילות קנאביס (צילום: agrofruti, shutterstock)
"לשימוש עצמי" | צילום: agrofruti, shutterstock

קאנאזאור – הדינוזאור שפועל לשחרור אסירי קנאביס

"Last Prisoner Project" ו-"The Redemption Foundation" הם שני ארגונים אמריקאים הפועלים בעבור מטרה דומה: להביא לשחרור אסירים המרצים את עונשם בעבור עבירות לא אלימות הקשורות בקנאביס (אחזקה, סחר וכו'). במקרים רבים מדובר באסירים המרצים עונשי מאסר ארוכים במיוחד, שנקבעו בתקופות בהן חוקי הקנאביס בארצות-הברית היו שונים לחלוטין מכפי שהם כיום.

לצורך מאבקם, החלו שני הארגונים בגיוס תרומות באמצעות מטבע רשת, כאשר הרוכשים את המטבע יקבלו עדכונים שוטפים אודות פעילות הארגונים ומעקב אחרי התקדמות המאבק. ומי מייצג את המטבע? הכירו את קאנאזאור – הדינוזאור הידידותי לקנאביס.