ביום חמישי האחרון קיבלו משטרת ניו יורק (NYPD) תזכיר בנוגע למדיניות הקנאביס החדשה. לאחר שמושל המדינה אנדרו קואומו, חתם בשבוע שעבר על צו המאשר לגליזציה של קנאביס. החוק החדש ייכנס לתוקפו בעוד כשנה וחצי, אך ניכר שינוי במדיניות השוטרים באופן מיידי.

על פי ההוראות החדשות, המשטרה לא תוכל לעצור יותר מבוגרים מעל גיל 21 בגין שימוש במריחואנה, במקומות בהם מותר לעשן טבק. מדובר על מקומות ציבוריים, שבכולם אין עילה לעצירה, זימון, מעצר או חיפוש על אותם אנשים שצורכים מריחואנה.

בחוק נקבע כי מבוגרים יוכלו להחזיק עד 85 גרם קנאביס ולספק מריחואנה לאחרים, כל עוד "לא מוחלף פיצוי", כך על פי ההוראה החדשה. גידול ביתי הוא עוד לא חוקי, אבל אנשים בני 21 ומעלה יורשו לגדל עד 6 צמחים בביתם. זה יקרה כאשר המחוקקים יאשרו זאת.

בלי קשר לגיל, החוק אינו מאשר נהיגה לאחר השימוש. יחד עם זאת "ריח של מריחואנה" הוא אינו סיבה שעומדת בפני עצמה למעצר או לחיפוש ברכב. כמובן שיש מקרים יוצאים מהכלל, כמו במקרה של תאונה, או כי אדם הנוהג ברכב ביצע תאונה ויש סיבה סבירה להניח שנרכב מכיל ראיות (כמו ריח של מריחואנה שרופה או הודאה שעישן לאחרונה). 

גם החזקת מריחואנה מתחת לגיל 21 אינה חוקית, אך על פי ההוראה, "אין מנגנון לנקוט בפעולות אכיפה נגד אדם תחת לגיל 21 המחזיק 85 גרם ומטה". בעתיד, כך נכתב, המשטרה המקומית תהיה אפשרות להוציא זימון אזרחי בגין הפרות מהסוג הזה. "אבל עד אז, המשטרה אינה יכולה לעצור, לזמן או לדוווח על כך".