הזמר המוכר זיגי מארלי, בנו של אגדת הרגאיי בוב מארלי, פרסם באינסטגרם פוסט זועם על כוונתה של ממשלת סינגפור להוציא להורג אזרח שהורשע בעבירות של סחר בקנאביס.

בשבוע שעבר פרסמנו שעומאר במחאג'י, תושב סינגפור בן 41, נשפט בתחילת החודש לעונש מוות לאחר שנתפס עם 1 ק"ג של מריחואנה. על אף שמדובר בחוק כתוב של המדינה, וככל הנראה גם בעונש שכבר נגזר על אזרחים סינגפוריים בעבר, הסיפור עורר הדים בכל רחבי העולם. אנחנו נמצאים היום בעידן שבו מידע מופץ במהירות וחדשות מרעישות מגיעות לכל העולם.

בפוסט ארוך וכועס שפרסם אתמול (ה-20.10) באינסטגרם כותב מארלי: "אז ממשלת סינגפור הולכת להרוג בן-אדם בשביל 2 פאונד (כ-1 ק"ג) של קנאביס. האם זה צדק או שזה מוסר? סינגפור, מה את עושה?".

"עדיין מנסים למכור לנו שזה סם ולא צמח, עדיין מנסים לשטות באנשים, עדיין הורגים אנשים בשביל צמח" ממשיך מארלי. "זה מגוחך בכל מקום ובכל זמן, זה 2021. אני מבין שזה לא חוקי במדינה, אבל להרוג בן-אדם בשביל כזו עבירה זה גם לא חוקי. אף אחד לא מגן על האדם הבודד הזה".

View this post on Instagram

A post shared by Ziggy Marley (@ziggymarley)

הקשר הקרוב של מארלי בן ה-53 עם הקנאביס ידוע לכל זה שנים. כעת הוא מנצל את המעמד וההשפעה שלו במטרה לנסות ולסייע לאזרח סינגפורי, שעבר אמנם על החוק, אבל צפוי לסיים את חייו, בסופו של דבר, בגלל צמח. "אני קורא לכל מי שמרוויחים מגידול ומהפצה של קנאביס, אם יש לכם מצפון, תדברו על אי-הצדק הזה ותקראו לסינגפור לעצור את המהלך הבזוי של לקיחת חיי אדם בשל אחזקה של צמח", סיים מארלי את הפוסט.

קשה להאמין שהממשל הנוקשה בסינגפור ישנה את החלטתו בעקבות פוסט באינסטגרם של זמר רגאיי אמריקאי. זאת אחרי שערעורו של במאחג'י בבית המשפט נדחה. אבל מי יודע, אם משהו בחוק הסינגפורי הנוראי עוד ישתנה, יתכן מאוד שפוסט הקטן והחשוב הזה של זיגי מארלי יהיה זה שיצית את הלהבה.