אורן לייבוביץ' //  עיתונאי, אקטיביסט וחבר רשימת "עלה ירוק" בעברו

גיל: 39

תרומה עיקרית

אורן לייבוביץ' פועל לקידום הלגליזציה בישראל כבר שנים רבות. בשנת 2010, הוא הקים את מגזין "קנאביס", הפלטפורמה הדיגיטלית הראשונה בישראל שמוקדשת כולה לצמח, השפעותיו וסקירה של מגמות מקומיות ועולמיות. הוא נחשב לאחד מהאתרים הבולטים והחשובים הכתובים בשפה העברית בתחום. בשנת 2015, הוא מונה לתפקיד יו"ר עלה ירוק והוביל את המפלגה לבחירות בה זכתה למספר הרב ביותר של קולות. כמו הקומיקאי גדי וילצ'רסקי, גם לייבוביץ' היה בין הפעילים הבולטים בשבוע הקנאביס של "הצינור", השתתף במשט ה"ארדלנה" וגייס את מגזין "קנאביס" ליוזמה.

איך התגלגל למהפכה הירוקה

כשהיה צעיר, נעצר חבר קרוב של לייבוביץ' על ידי המשטרה לאחר שנתפס עם 0.1 גר' של חשיש ונידון לשלושה חודשי מאסר. המקרה הבהיר לו עד כמה בלתי נסבלת הקלות בה שמם הטוב ועתידם של חברים מתפקדים בחברה עשוי להיהרס עקב מדיניות ההפללה בישראל. במקביל, לאחר שעבר תאונת דרכים וסבל מכאבים, קיבל לייבוביץ' רישיון לקנאביס רפואי. כך התוודע  לכשלים הרבים – ממסכת הייסורים שחולים נאלצים לעבור עד לקבלת הרישיון ועד המחירים הגבוהים והיעדר הנגישות לרצף טיפולי.

במקביל להקמת מגזין "קנאביס", לייבוביץ' חבר לגורמים רבים במחאה החברתית והפך לאחד הפעילים הבולטים לקידום הלגליזציה בישראל.

איפה הוא היום?

אורן לייבוביץ' הוא עורך מגזין "קנאביס" עד היום. במקביל, הוא משמש החל מ-2017 כיו"ר הוועד המנהל של הקואופרטיב החדש למטופלי הקנאביס הרפואי – "קנאטיב".

 

המהפכה הירוקה: 16 האנשים ששמו את ישראל על המפה